Kultura jazdy

/ 4 odpowiedzi
Witajcie. Pisze bo mam dylemat jak mowic do nowej instruktorki. Z ta instruktorka znam sie od poczatku mojej przygody z końmi ale ona mnie nie uczyla. Ona zawsze mowila mi czesc a ja niewiedzialam jak jej odpowiedziec. Dopiero teraz gdy poszlam do szkółki to musze jakos z nia rozmawiac. Wiec ona ma 21 lat a ja 13. Znam dzieci ze szkółki ktore mówią do niej po imieniu i wlasnie one sa maja tyle samo lat co ja albo mniej lub wiecej. Wlasnie na poprzedniej lekcji to moja 2 w szkólce musialam sie o cos spytac ja no i powiedzialam jej po imieniu no i nic mi nie powiedziala i normalnie sie zachowywala. Jedna osoba z mojego zastepu mowi do niej prosze pani a reszta dziewczyn mowi po imieniu. No i wlasnie nie wiem czy mam dalej do niej po imieniu mowic czy prosze pani. Prosze pomozcie mi bo nie chce wyjsc na taka niekulturalna ale w sumie mniejsze dziewczyny ode mnie tez mowia po imieniu. Prosze odpowiadajcie!
rumel

To bardzo proste - zapytaj ją o to. (2014/03/01 21:34)

natalia30

Ale ja nie chce sie jej pytac bo nie mam odwagi a poza tym juz jej raz powiedzialam po imieniu i to tak by bylo glupio teraz sie jej pytac napiszcie mi czy moge dalej mowic jej po imieniu czy sie nie obrazi bo wtedy sie nie obrazila. Inne dziewczyny z zastepu tez jej mowia po imieniu tylko jedna mowi prosze pani. Pomozcie ja nie chce sie jej pytac (2014/03/02 08:28)

rumel

Dziwne.. masz odwagę komuś "Ty-kać" a nie masz odwagi o to zapytać? Nie przyjmuj "reguł zachowań jak inni", bo nie wiesz jakie stosunki łączą z osobami mówiącymi do niej "per Ty". Nie musisz pytać pretensjonalnie "Czy mogę zwracać się na TY?" ale przy mozliwej okazji otwierania buzia pod adresem instruktorki powiedz coś w takim stylu. "Sorry, wszyscy zwracają się do Ciebie na Ty, to ja także, ale może Ci to przeszkadza?"
Jak dalej tak będziesz w życiu "gdybać" zamiast trochę więcej gadać, to zadręczysz sama siebie... ludzie z reguły nie gryzą :) (2014/03/02 12:27)

Darcia531

Ja do mojej instruktorki mówię Pani Aniu.Jak napisał/a rumel-zapytaj się ona nie gryzie :)Możesz powiedzieć na przykład:-Czy będzie Pani przeszkadzało jak będę mówiła do pani po imieniu?A jeżeli naprawdę nie chcesz się pytać to mów do niej Pani IMIĘ,czyli np:-Pani KasiuBądź śmiała.Na stronie głównej jest poradnik o nieśmiałości wobec ludzi w stajni :) (2014/03/02 14:29)

Gorąca piątka