Kupno konia sportowego (wada płuc)

/ 7 odpowiedzi
Mam problem,Chciałbym zakupić ok.8-9 letnią klacz sportową. Piękna wysoka, kasztanka, z idealną budową konia sportowego. Chodziła ok 20 zawodów na razie do klasy P. W ciągłym treningu sportowym, jest bardzo wytrzymała, kiedyś chodziła tereny po 8 godzin i rajdy. W naszej stajni trenuje nawet po 3-5 godzin dziennie. Jest świetna w jeździe. Kosztuje 10 000 zł. Mam mały problem podobno ma małą wadę płuc, gdy galopuje to słychać jakby trochę dyszała. Bardzo dobrze sobie z tym radzi i jest przyzwyczajona do tego. Moje pytanie jest takie: Czy warto ją kupić? bo  na prawdę to świetny koń ale czy ta wada kiedyś się nie powiększy bądź w coś gorszego się przejawi? Czy będzie się ukazywała także u jej potomstwa? Czy to raczej nie jest wrodzone? Czy będzie ją to ograniczało w startach w zawodach? np. N-skoki? Błagam podpowiedzcie. Niech wypowie się ktoś dobrze albo może jakiś weterynarz coś dopowie. Mam zamiar użytkować ja w sporcie (ujeżdżenie, skoki).
deHerblay

Żeby odpowiedzieć dobrze na takie pytanie potrzebne jest zbadanie konia. (2012/04/16 16:15)

Rokatynka

deHerblay ma rację ,trzeba by było zbadać konia.
Poza tym można by było wtedy dowiedzieć się czy czasem klaczka nie ma innych problemów zdrowotnych.
Poza tym my nie możemy tego zbytnio określić gdyż nie widzimy konia i nie wiemy jak on się zachowuje podczas pracy i czy ta wada płuc mu doskwiera i czy ma wpływ na jego karierę. (2012/04/16 18:19)

shiningami

Moim zdaniem coś musi być nie tak ze zdrowiem tego konia, ponieważ koni sportowych chodzących P klase nie sprzedaje się tak tanio, a piszesz jeszcze o idealnej budowie i zachowaniu na jeździe (2012/04/16 21:04)

deHerblay

Moim zdaniem 10 tys. za konia klasy P to nie jest tak tanio. Jest to cena "normalna". (2012/04/16 22:00)

Aduskon

Na ten moment konie tak kosztują... ja Ci znajdę konia na C klasę za 20 tys. ( za 27 np. moja kol sprzedaje 9 latka startującego w c a na treningach po 140 bez problemu, znajomy ostatnio za 10 tys właśnie kupił konia chodzącego N, też z jakąś małą wadą ale nie przeszkadzającą zbyt bardzo), trochę to że trenuje po 3-5 godz. dziennie mnie osobiście przeraża. Najważniejsze to żeby ją zbadać, weterynarz najlepiej Ci powie. ;) Ale wiesz, 8-9 lat to nie jest już 5 czy 6, a P to wcale nie jest dużo, jesteś pewny że ma możliwości na więcej? Może poszukaj konia bardziej przyszłościowego? Ale to tylko taka moja mała sugestia ;) Pozdrawiam ;) (2012/04/16 22:34)

agaz1994

Poproś o radę weterynarza :) (2012/05/12 22:39)

tala1992

Zapytaj weta, forum nie jest wiarygodne, różni ludzie sie wypowiadają z większą wiedzą, mniejszą a do tego potrzeba badań i fachowca jakim jest wet najlepiej taki co sie końmi zajmuje od lat...

Pozdr.

(2012/05/20 22:37)

Gorąca piątka