Kurs Instruktora Rekreacji Jazda Konna

/ 2 odpowiedzi

Serdecznie zapraszamy na kurs Instruktora Rekreacji w specjalności Jazda Konna! 

Kurs Instruktora Rekreacji w specjalności Jazda Konna pozwalający uzyskać wiedzę z zakresu teorii i metodyki prowadzenia zajęć i treningów z jazdy konnej. Nauczysz się jak profesjonalnie i prawidłowo instruować uczestników jazd oraz jak postępować z klientem indywidualnym, a jak pracować z grupą, zależnie od wieku i poziomu zaawansowania klientów.


Dowiesz się, jakie są zasady doboru i przygotowania zarówno konia, jeźdźca jak i sprzętu do wybranego profilu zajęć oraz jak dostosować pomoce do poziomu uczestników. Dowiesz się jak prowadzić naukę jazdy w ujeżdżalni i w terenie oraz jakie ćwiczenia gimnastyczne i usprawniające zalecać klientom. Kurs da Ci również podstawy hipoterapii, weterynarii, psychologii konia i hodowli. Zdobyta wiedza będzie pomocna w pielęgnacji i żywieniu koni, by profesjonalnie się nimi opiekować. Podczas kursu nauczysz się umiejętnie postępować w nagłych wypadkach, praktycznie wykorzystywać przepisy jeździeckie i kodeks drogowy. W trakcie zajęć będzie także mowa o organizacji usług i imprez jeździeckich oraz rekreacji.

Jesteśmy akredytowaną przez MEN Placówką Oświatową, z wpisem do rejestru instytucji oświatowych - dokładnie Placówką Edukacji Ustawicznej. Wydawane przez nas dokumenty mają podstawę prawną i są wydawane na poddruku MEN’owskim po polsku i angielsku. Można się na tej podstawie wykupić ubezpieczenie instruktorskie OC i AC, założyć własną działalność gospodarczą i oczywiście prowadzić samodzielnie zajęcia.

Najbliższy termin rozpoczęcia kursu to już 5 kwietnia 2014!


Zamień swoją pasję na zawód z przyszłością! :)

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową www.efib.pl oraz na Facebooka :)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Tula


 Można  na tej podstawie (...) założyć własną działalność gospodarczą i oczywiście prowadzić samodzielnie zajęcia.

A czy przypadkiem nie doszło do delegalizacji zawodu instruktora rekreacji ? 
(2014/03/31 00:14)

efib


Ma Pani rację, jednak nowe przepisy są deliktnie mówiąc niezbyt ścisłe. Oczywiście może Pani założyć własną działalność i prowadzić zajęcia, może Pani też się ubezpieczyć. Problem będzie jednak, gdy zdarzy się jakiś wypadek. Wtedy może się okazać, że ubezpieczalnia nie wypłaci Pani pieniędzy, bo prowadziła Pani zajęcia nie będąc do tego przygotowana. Proszę pamiętać jak działają ubezpieczalnie - jeśli będą miały jakąkolwiek podstawę, by nie wypłacić pieniędzy, to ich nie wypłacą.

Tytuł Instruktora Rekreacji pozwala więc założyć działalność i prowadzić zajęcia w tym sensie, że pozwala na egzekucję ubezpieczenia w razie wypadku. Innymi słowy - obecnie prowadząc działalność bez żadnych uprawnień robi to Pani legalnie, ale na własne ryzyko.

(2014/03/31 15:52)