Kurs samodzielnej pielęgnacji kopyt+certyfikat

/ 1 odpowiedzi
Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z zakresu samodzielnej pielęgnacji kopyt. 

Kopyto to najważniejsza część konia. Stan kopyt jest odzwierciedleniem całego końskiego dobrostanu. Konie żyjące dziko są w stanie doskonale zadbać o własne kopyta dawkując sobie odpowiednią ilość ruchu po odpowiednim podłożu i wybierając odpowiednie pożywienie. Ich kopyta są poddawane „werkowaniu” każdego dnia. Nasze konie, trzymane w stajniach są w tej kwestii pokrzywdzone. Kondycja ich kopyt jest wypadkową rzadkich wizyt kowala, pożywienia dostarczanego przez opiekunów i właścicieli stajni oraz ilości i jakości ruchu, jaki koniowi zapewnimy. 
W niektórych naturalnych szkołach werkowania kopyta pielęgnuje się codziennie, dzięki czemu wizyty kowala są zupełnie zbędne. Na naszych warsztatach samodzielnej pielęgnacji kopyt każdy uczestnik zdobędzie wiedzę i umiejętności, które pozwolą mu ocenić stan i kształt kopyt konia oraz wykonywać podstawowe zabiegi pielęgnacyjne między wizytami kowala. Po odbytym szkoleniu każdy uczestnik będzie mógł świadomie kontrolować pracę swojego kowala, stanie się jego równorzędnym partnerem w dbaniu o kopyta.
Dla kogo?
• Dla właścicieli koni 
• Dla właścicieli stajni
• Dla weterynarzy
• Dla instruktorów jeździectwa i osób opiekujących się końmi
Podczas dwudniowego szkolenia uczestnicy nabędą obszerną wiedzę z zakresu fizjologii, anatomii i mechaniki kopyta, a także nauczą się samodzielnie werkować konie. Omówione zostaną najczęstsze problemy i patologie, występujące w kopytach, a dzięki nowatorskiemu podejściu „czytania z kopyta” każdy kursant zdobędzie umiejętność analizy kopyt swojego konia. Kurs zakończony jest certyfikatem, potwierdzającym wiedzę i umiejętności nabyte na kursie.

Więcej informacji: http://www.dorad.pl/kurs-kopytowy/

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Warka


Takie warsztaty teoretyczne i praktyczne prowadzi na dolnym Śląsku ranczo stokrotka (2015/03/03 17:44)

Gorąca piątka