Kursy powożenia - okolice Szczecina

/ 15 odpowiedzi
Chciałabym oprócz jazdy konnej nauczyć się nieco powozić. Tylko nie mam pojęcia gdzie. Jestem ze Szczecina i jak szukam czegoś to znajduję najbliżej w okolicach warszawy. Znacie może coś takiego? Dodam że nie mam jeszcze skończonych 18lat.
koniara926

Znam taka jedna stronę www na której na pewno coś znajdziesz ;) Otóż, google.pl.
Pozdrawiam ;) (2010/11/14 18:59)

MaryJane

Własnie google. A jaka odległość od warszawy by Cie interesowała ? W jakiejś stajni za nowym dworem albo moze nawet w hubercie coś takiego było... Poszukam jak będe mieć czas bo sama szukam ciągle w sumie jakiejś stajni :/ może coś się znajdzie to napisze. (2010/11/14 20:29)

MaryJane

Źle przeczytałam ehh...

Dobrym rozwiązaniem byłoby się pytanie instruktora trenera jakiegoś weterynarza który do nas przyjżdza bądz kowala osoby które w tym siedzą na pewno będą wiedzieć.

(2010/11/14 20:31)

Hella

Jak ja kocham ludzi którzy wrzucają mi jako odpowiedz google. Jak pytam tutaj to znaczy że szukałam już gdzieś indziej. Ale z tym kowalem i wetem to nie jest taki do końca zły pomysł. (2010/11/14 21:00)

MaryJane

Tym bardziej, ze kowal jeździ w rózne miejsca tak samo jak i wet no i w stajni tez by się ktos znalazł zawsze można kogos poprosić znajomego żeby popytał.

A co do google to na prawde wspaniały wynalazek :)

(2010/11/14 21:10)

Hella

Jak tylko będzie u mnie w stajni kowal to zapytam. I w google już szukałam i nic nie znalazłam. (2010/11/15 09:58)

użytkownik14872

Nie słyszałam o kursach powożenia, tylko jeśli chciałabyś zostać instruktorem powożenia to http://pzj.pl/modules/mastop_publish/?tac=136 a jak tylko chcesz się nauczyć powozić to poproś instruktora (przeważnie każdy potrafi) ale jeśli nie masz 18 lat to nikt ci nie pozwoli prowadzić zaprzęgu więc musisz poczekać. (2010/11/15 17:37)

Hella

Dziwne to trochę. Żeby jechać konno nie trzeba nic specjalnego mieć ale żeby powozić to już to tamto i śmianto. Chyba rzeczywiście będę musiała poszukać jakiejś prywatnej osoby która ma bryczkę żeby mnie nauczyła. (2010/11/15 19:27)

grossseq

Mnie np nauczył powozić znajomy który ma kobyłke zaprzęgowa ;) ale za czasów jak miałam jeszcze Franka to jeździliśmy w bryczce na pare i dziadek mni9e tam troche uczył, a jak wiadomo dziadek w młodości jeździł tylko wozem ^^ ;p (2010/11/17 17:53)

MaryJane

Bryczką jeździ się po ulicy, a nie maneżu lub lesie...

Ja raz śmigałam po mieście bryczką hehe fajnie było.

Hella jak znajdziesz to napisz.

(2010/11/17 18:36)

Hella

MaryJane jak znajdę to napiszę. Ale nie licz na szybki efekt :) (2010/11/17 21:58)

użytkownik14872

Do prowadzenia zaprzęgu nie trzeba miec specjalnych uprawnień tylko trzeba być pełnoletnim, mówi o tym jasno kodeks drogowy "nie wymaga się uprawnień do kierowania pojazdem zaprzęgowym od osoby, która ukończyła 18 lat". Oczywiście jak będziesz jeździć po polu to nikt się nie przyczepi. (2010/11/18 17:58)

Hella

Jeździłam już nieco bryczką po lesie ale nikt mnie tak naprawdę nie uczył. Chciałabym mieć kiedyś konia który by potrafił chodzić też w zaprzęgu. Spróbuję na razie popytać leśniczego może coś z tego wyjdzie. (2010/11/18 18:15)

użytkownik14872

W zasadzie filozofii w powożeniu nie ma ale jest to zdecydowanie poważniejsza sprawa niż jazda wierzchem z tego względu, że mamy nad koniem mniej władzy, odziałujemy na konia jedynie poprzez lejce i liczymy na jego umiejętności i opanowanie. Wystarczy żeby ktoś ci pokazał np. ile miejsca potrzeba do zawrócenia lub skręcenia pojazdem żeby na coś nie najechać i zawsze trzeba pamiętać, że nawet najspokojniejszy koń może się spłoszyć. (2010/11/18 18:35)

Hella

Dokładnie o to mi chodzi. Jak jeździłam na razie to miałam problemy z tym żeby lejce mi nie wisiały a koń chodził jak pijany. Jak przejeżdżaliśmy przejściem pod autostradą to wjechałam w ścianę   (2010/11/18 20:33)