Liceum czy technikum jeździeckie?

/ 10 odpowiedzi
Cześć! Mam problem, który mi dokucza od pewnego czasu zastanawiam się czy wybrać liceum jeździeckie w Pszczelej Woli czy Technikum w Janowie Podlaskim. Czym się różnią takie szkoły, wiem tylko że liceum jest krótsze.
p

Wiesz co ja mam ten sam problem ale uważam że lepsze jest technikum  w Janowie Podlaskim. Bo w pszczelej woli byłam są fajne koni wszystko super ale to tak naprawdę tylko liceum ogólnokształcące tylko profil jeździecki.A po technikum masz już zawód a nie tylko szkołę zaliczoną. (2013/11/07 17:43)

Alka123

Ale mam dylemat żeby się dostać na technikum  muszę dostać na na internat ale się prawdopodobnie nie dostane. A do Pszczelej Woli mam bliżej i się zastanawiam. (2013/11/12 20:42)

p

Wiesz co ja i do tej szkoły i do tej mam daleko, więc ja i tak i tak muszę się dostać do internatu. Ale wracając do twojego problemu jeżeli uważasz że liceum o profilu jeżdzieckim ci wystarczy to tylko twój wybur i ty o tym decydujesz. Tak na prawde to tam nie jest najgorzej są fajne konie super ludzie, są organizowane zawody i kończąc już szkołę czasem są organizowane szkolenia na instruktora. Tak jak już powiedziałam wybur należy do cb powodzenia. =]   (2013/11/15 15:34)

NobodyIsImmortal

Ja juz zlozylam papiery do Janowa :D jestem z Warszawy, wiec tez musze dostac sie do internatu xd Bylam na pokazach, ogladalam szkole i internat. Bardzo mi sie podobalo. Moze internat taki sobie, ale bedzie przeprowadzony remont niedlugo. Moim zdaniem tech lepsze od lic bo technikum to nic innego jak liceum profilowane. Tez piszesz mature,wiec mozesz bez problemu isc na studia. Dziewczyny w internacie z klasy konskiej byly naprawde w porzadku, dyrektor naprawde mily, personel i nauczyciele swietni :D No i bedziemy uczyc sie jezdzic w stadninie w janowie - najlepsza baza do nauki tego zawodu! (2014/05/25 19:00)

Jagoda111

Moim zdaniem : co wolisz!

Od Ciebie zależy co wybierzesz, ale osobiście wolałabym technikum-po nim masz już zawód.          Wybierzesz co dla CIEBIE najlepsze :)

(2014/05/26 20:07)

Dollfy

A kim konkretnie chcesz zostać kiedy skończysz szkołę?Hmm?Instruktorem?No dobrze,będziesz mieć kontakt z końmi itd.,ale czy będzie cię stać na swojego?Nie każdy instruktor zarabia dużo.A może weterynarzem?A nie na każde studia się dostaniesz po takim liceum,z resztą po technikum też.Ale masz wybór:czy zostać np. instruktorem i pracować przy koniach,czy pracować jako ktoś inny,zarabiać dużo i po pracy opiekować się SWOIM WŁASNYM koniem.O ile w ogóle chcesz mieć konia.   http://konnacafe.pl/index.php?id=wpno2          obejrzyj ,może się przyda (2014/05/27 14:49)

izapyza

a ile tam jest jazd w tych liceach czy technikach, wiesz dokładnie? Dowiedz sie najpierw od kogos co to skończył, jak to wygląda. 

Miałam kolezanke, co skończyła jakies jezdzieckie technikum, i na nim tak sie cofnęła w rozwoju- ze nie była w stanie zrobic kursu instruktora, tak mało jezdzili. Nie wiem tez jaki to wszystko ma sens, nie bedzies zmiec po tym zadnych szczególnych umiejetnosci, ani uprawnien. 

(2014/05/27 20:00)

pilotowa

Zdecydowanie technikum... Może trwa rok dłużej, ale zawsze masz odbyta praktykę i dwa jakiś zawód - dyplom technika, a to zawsze jakiś plus ;) Liceum jest fajne, bo 3 lata i z głowy, a w technikum rok dłużej... Tylko tak jak piszę zawsze masz dyplom technika i łatwiej będzie Ci znaleźc prace niż tak tylko po liceum, dwa jeśli nie masz odznak założę się, że tam będziesz miała szansę zdać odznaki i inne kursy, trzy też przetrzesz sobie pewnie gdzieś ślady, a może nawet uda Ci się znaleźc tam drogę do kariery... Swoją drogą gdybym była kilka lat młodsza i bym miała okazję wyboru Janowa - nie zastanawiałabym się ;) (2014/05/27 21:47)

pilotowa

Wybór szkoły w niczym nie przeszkadza co do wyboru studiów ;) Wystarczą chęci... Osobiście sama uczyłam się na innym kierunku niż zdawałam matury i nie narzekam - wystarczyły chęci do nauki ;) Poza tym ucząc się na jakimkolwiek profilu związanym z jeździectwem ma się więcej tej biologii i chemii niżnormalnie, także gdyby zdecydowała się być weterynarzem, to czemu nie ;)  (2014/05/27 21:51)

pilotowa

Zalezy jakie technikum - zazwyczaj tak są zorganizowane profile by przez pierwsze dwa lata więcej pracować w stajni, natomiast przez kolejne dwa lata jeździć... Ale sa też okazje na dodatkowe treningi, czy też tereny itp... :) (2014/05/27 21:53)