Liceum jeździeckie czy technikum

/ 1 odpowiedzi
Witam. Za 2 lata skończę szkołę podstawową i od niedawna zaczęło mnie bardzo zastanawiać gdzie pójdę dalej. Na początku jarałam się THK, ale spotkałam się z wieloma negatywnymi opiniami. Zagłębiłam się w temat i znalazłam LO z klasą jeździecką. Czytam o tym i niektórzy ludzie plują na liceum, niektórzy na technikum, dlatego nie wiem co mam wybrać. Nie jestem w sumie jeszcze zdecydowana kim chciałabym być, chociaż interesuje mnie fizjoterapia koni i ogólnie praca w stajni, myślałam też coś z rolnictwem... Na pewno znajdzie się tu ktoś kto jest albo był w szkole ponadgimnazjalnej, dlatego chciałabym abyście doradzili, co najlepsze dla osoby która nie wie do końca, co by chciała robić.Wiem, że 2 lata to jeszcze trochę czasu, ale minie szybko, a ja lubię mieć wszystko w miarę poukładane wcześniej.
MalwinaL

Dla osoby, która nie wie co chce w przyszłości robić - najlepsze jest wybranie liceum. Chodzi o to, że po LO możesz dostać się praktycznie wszędzie, masz niezbędną wiedzę zarówno żeby studiować fizjoterapię jak i inne, ambitne kierunki studiów. Słowem - nie zawężasz sobie w żadnym stopniu przyszłości. Idąc do technikum możesz (aczkolwiek nie musisz)sprawić, że dostanie się na na przykład medycynę będzie dla Ciebie kłopotem. Wiem, możesz teraz zastanawiać się: "jak to, ja na medycynie", ale uwierz mi - zainteresowania się zmieniają. Ja od zawsze, aż do szesnastego roku życia, byłam przekonana że zostanę weterynarzem. Było to marzenie o tyle silne, że rodzice (ogromni przeciwnicy) głeboko uwierzyli, że właśnie tak skończę. Miałam właśnie szesnaście lat gdy zdałam sobie, że tym co mnie interesuje jest szeroko rozumiana fizyko-matematyka. W ciągu paru tygodni wszystkie moje plany zmieniły się o 360 stopni. Gdybym poszła do technikum - dostanie się na studia byłoby bardzo trudune. Wiem, że to trudne, ale w życiu nie da się wszytskiego ot, tak - poukładać. Człowiek się zmienia i nie wie jaki będzie za miesiąc, rok, pięć lat. Trzymam kciuki, żeby każdy wybór jakiego dokonasz przyniósł Ci bardzo dużo szczęścia. Pewnie wiele osób Ci to mówi, ale - jesteś jeszcze młoda i masz naprawdę dużo czasu. Nie stresuj się. Najważniejsze to mieć dobre wyniki na maturze, z tym będą Cię wszędzie chcieli :D. (2018/02/19 18:48)