Lonżowanie dwuletniego konia jak rozpocząć naukę

/ 5 odpowiedzi

  • konto usunięte

Jak nauczyć 2 letniego konia lonżować się w prawo. Mamy z tym mały problem gdyż koń był lonżowany tylko w jedną stronę (lewą) i gdy ustawimy się do lonżowania w prawą stronę, popędzam konia głosem by zaczął kłusować on ,,automatycznie" przekręca się w przeciwną stronę. Próbuje oprowadzać Go w w prawidłową stronę ale co mam robić dalej? Oprowadzać ogierka do skutku aż nam się uda??
jestemzlasu


Po co lonżujesz dwulatka?Ty masz same młode, nieogarnięte konie pod opieką, a pojęcia o pracy z nimi żadnego. To nie ta kolejność. Chyba, że potraktujesz konie jako materiał doświadczalny, który można zmarnować, a własne zdrowie jako dobro odnawialne. Tylko to ostatnie może nie zadziałać. (2015/01/28 21:34)

Mojkondemona


Skoro jesteś taka mądra, to odpowiedz na to pytanie :) (2015/01/30 16:50)

marek-osowski


powiem tak .  to co wyżej to bzdura ,  jak kon ma isc pod  wysoki sport i ma dobra krew jak najbardziej zdrowsze dla niego jest zaczynanie treningu od 2  lat a wlasciwie okolo 2,5 roku od 3 lat mozna powoli zakladac siodlo bo szkielet i kosci są juz ukrztałtowane a jesli chodzi o lonze to w wieku 2 lat nie przeprowadza sie ciezkich treningow bardziej chodzi o  delikatny  klus i step i nauke komend jak i przyzwyczajanie konia do czlowieka .  a jak koń nie chce  chodzic w drugą strone  to pomalutku to zajmuje duzo czasu , problem polega na tym ze on nie wie co ma zrobic i od tego sa wlasnie te lekcje rob to w stepie wszystko nie zaszarpuj konia  nie szarp nie ciagnij trzymaj go w miare luzno , a przy zwrotach staraj sie zatrzymac konia pod banda  tak zeby nie mial wiekszej opcji odskakiwac  i kazdy nawet najmniejszy gest z jego strony w dobrym kierunku nagradzaj poklep pogłaszcz NIE KRZYCZ on cie nie zrozumie a tylko mu więcej namieszasz Pamietaj , Emocje podruzuja w przestrzeni jak dzwiek , to wlasnie konie rozumieja jak język .... wszystko powolutku spokojnie to jeszcze dziecko .... (2015/02/03 08:16)

misio


Słuchaj najlepiej ty go lonżuj [bo to nie jest zły pomysł bo to jest praca z ziemi a ta jestemzlasu to na prawdę słów brakuje to jest praca z ziemi z młodym nie ujeżdżonym koniem to dobrze pracować z koniem a ta z lasu tego nie rozumie] więc do rzeczy ty go masz na lonży a druga osoba go prowadzi w kółko po prostu idzie koło niego i go trzyma tak żeby nie skręcał kapujesz myślę że tak ale go lonżuj bo coś z nim musisz robić on w tedy będzie do ciebie przyzwyczajony a nie ta z lasu pewnie by puściła konia na pastwisko i by cały dzień się pasł tylko by go wypuszczała a jak przyjdzie czas na ujeżdżenie to w tedy zobaczyła by ta z lasu , no więc go lonżuj to dla niego lekcje na całe życie jak będziesz z nim pracować to zyskasz cudownego konia zobaczysz tylko z nim pracuj jak najlepiej potrafisz.  (2015/02/18 13:19)

Mojkondemona


No "jestemzlasu" jest kompletnie nieogarnięta :p i nie zna sie na koniach.Konie chodzące duży sport, są lonżowane często nawet raz w tygodniu.A uważam że praca z ziemi to podstawa... (2015/03/07 09:19)

Gorąca piątka