Masaż konia przed jazdą co myślicie?

/ 9 odpowiedzi

• konto usunięte

W wielu poradnikach itp. piszą o tym , że to odstresowuje i uspokaja konia , zalecane jest szczególnie dla wielu narowistych koni np. przed jazdą.Nigdy tego nie stosowałam na moich koniach, a wy?Uważacie że to skuteczne ?
karmenka

nie wiem, teoretycznie wiem jak to zrobić ale chciałabym zobaczyć filmik, ktoś może ma? (2012/01/16 20:17)

zohan

Jeeeejku, świat jeździectwa zafascynowany jest Heartlandem ;DDD

Nie że coś, no ale ludzie, nie przyporządkowujcie wszystkiego pod książki... 

Owszem, jest coś takiego jak t-touch, uzyte w książce, ale nie tylko.. 

No ale to trzeba umieć i na tym się trzeba znać! Nie tak, że ja sobie zrobię 2 kółeczka i już konik jest super rozluźniony... trzeba to robić z odpowiednią siłą, napięciem, częstotliwością - tak, wtedy jest skuteczny... Albo wykorzystując iinne techniki naturalu, zawarte w książce. Mam koleżanke, która cały Heartland przeczytała, i jak pracowała z klaczką (bodaj że z przeszkodą, czy z podnoszeniem nogi? ) i jak ona nie chciała tego wykonać, to odpuściła jej po 3 razach. Ok, tak jest napisane w książce, ale na tym też się trzeba znać! co z tego, że konik dzięki swojemu lenistwu ;p pójdzie pojeść trawkę, jeżeli nasz ' trening' nic nie dał? Amy, bohaterka Heartlandu, stosuje takie sesje treningowe... jedna np. sztuczka, konik nie chce, odpuszcza, ale za 10 minut bierze ją z powrotem na sesje! 

Ale wracając, co do masażu to nie musi być koniecznie t-touch. To mogą być obojętnie jakie ruchy, byle by spokojnie, bez nerwów, po 15 minutach, powinno odpłynąć napięcie. Może sie wydawać, że zaprzeczam sama sobie ;D ale nie, bo t-touch to konkretne ćwiczenie, którego trzeba się nauczyć, i które daje określone efekty. A masaż możemy wykonać każdym ruchem, nawet trapezowym, jeśli nam się chce ;D 

Pozdrawiam :))

(2012/01/16 20:47)

karmenka

no wiem, ale czemu nie próbować nowych technik?  to nie chodzi o,,łał hertland" tylko o sprawdzenie skuteczności, dlatego chce zobaczyć jak to zrobić a nie tylko po przeczytaniu kilku artykułów w necie i hertlandzie się za to brać. (2012/01/16 21:04)

adella123

Tak skjuhnnnugbi (2012/01/17 12:50)

użytkownik22373

KTO TU MÓWIŁ O HEARTLANDZIE !? Tej gównianej książki przeczytałam jeden rozdział i już wywaliłam ! Heartland jest DO DUPY!!!A mi chodzi o masaż t-touch, a ty dziwna dziewczynko ''zohan'' powinnaś kurna wiedzieć że NIE TYLKO W HEARTLANDZIE PISZĄ O T-TOUCH !!! ALE W WIELU PORADNIKACH JEŹDZIECKICH ! A JA CIE DZIECKO ''zohan'' NIE PROSZĘ O WYKŁADY,TYLKO CHCIAŁAM WIEDZIEĆ CZY TO SKUTECZNE,WIĘC ZABIERAJ SWOJĄ LITANIĘ GDZIE INDZIEJ !!! (2012/01/17 15:03)

konskapodkowa

Jejku spokojnie ludzie. Trzymajmy sie tematu a nie kłotni:)
Ja tego nigdy nie stosowałam przed jazda, lecz po. W sumie w jakims stopniu koń się relaksuje ;p (2012/01/17 15:35)

kopytox3

filmiki sa na yt.bardzo dobry jest t-touch ale tylko jesli kon jest zestresowany. w innym przypadku nie ma to sensu. (2012/01/19 20:39)

zohan

Hahahahahah coś ci sie pomyliło ,człowieku!! przeczytaj uważnie jeszcze raz - myślenie nie boli, (2012/01/21 16:24)

maslanka

jak nie masz co robić z czasem to czemu nie, delikatny nie zaszkodzi, ale raczej też nie pomoże (2012/01/23 13:25)

Gorąca piątka