Miejsca intymne a jazda konna

/ 18 odpowiedzi
Cześc. Pisze bo mam problem z miejscami intymnymi podczas jazdy konnej.Gdy jezdze na koniu to na poczatku mnie nic nie boli ale w połowie jazdy strasznie boli mnie miejsce intymne. Zawsze pod koniec jazdy galopujemy i przez to ze mnie to boli czasami rezygnuje z galopu. Instruktorka o tym nie wie i mysli ze sie boje bo wszyscy galpuja a ja schodze do środka.  Gdy przychodze z jazdy to gdy ogladam to miejsce to tak jakby wszystko co jest w środku to wychodzi na zewnątrzn. Nie wiem czasem czy to nie błona dziewicza bo mam 14 lat albo czy mi ta błona nie spuchła.Nie wiem czy powiedziec o tym instruktorce ze tak mam . Czy wy tez tak macie bo na drugi dzien juz nie mam tego na zewnatrzn  ale jeszcze mnie boli. Co myslicie?
kamyczek

spuchnięta błona dziewicza? Boże, dziewczyno. prawie jakbym czytała o ciąży pozamacicznej w kolanie. z takimi problemami idź do ginekologa, a nie na forum piszesz bo raczej lekarza tu żadnego nie będzie. może Cię boli bo siedzisz za bardzo na kości łonowej, ale uwierz mi, nic Ci znikąd nie wychodzi. a jeżeli już masz jakieś problemy to nie są one spowodowane na pewno jazdą konną. (2014/05/17 14:52)

natalia30

No wlasnie to jest zwiazane z jazda konna poniewaz po jezdzie takie cos mam .  (2014/05/17 15:12)

siskiss

słuchaj, jeżeli czujesz taki dyskomfort to idź do ginekologa.
A może to problem z siodłem ? Ja np. mam problem tylko na siodle rozmiaru 17', a już przy 17.5' jest ok. Zwróć na to uwagę (2014/05/17 17:14)

natalia30

A myslicie ze ginekolog mi cos pomoze. No niewiem czy to problem z siodlem bo ja nie moge wybierac bo nie mam wlasnego konia ale przewaznie na kazdym siodle tak mam.  (2014/05/17 21:22)

Karmelek1700

Rozmowa z rodzicami i koniecznie ginekolog. I nie obawiaj się wizyty.
To może być zapalenie sromu, często zdarza się wskutek otarć właśnie.
Nikt nic więcej Ci tutaj nie pomoże. A szkoda się męczyć. (2014/05/17 22:06)

Kilimka1

Podpinam się ;) posłuchaj starszych ,,pań" , zdarza się kobietom obtarcie w okolicach kości łonowej, a potem strach się wysiusiać :) ale przyczyną z reguły jest niedopasowane siodło do danej osoby, powodem bywa za wysoki lub i za wąski łęk przedni , każdy z nas nawet jak będzie siedział przepisowo w siodle to i tak jego ciało  będzie układało się indywidualnie, jednak zmiana siodła zamyka problem. Ale skoro piszesz, że na innych siodłach masz ,,tak samo" a mniemam, że te inne jednak trochę się różnią od siebie.. a czy na tych innych  obetrzesz się tak samo? Mniejsza z tym, stawiam na  przerost warg sromowych..ten problem się sam nie rozwiąże, Natalia..ginekolog cię zaprasza do siebie, śmiało, powiedz mamie, idźcie..przecież to najbliższa ci osoba lub idź z inną ci bliską ale dojrzałą.. poginaj do lekarza, warto :) (2014/05/19 11:45)

natalia30

No na innych siodlach mam prawie tak samo ale na tych z wysokim łekiem wlasnie po jezdzie mi cos wychodzi z miejsca intymnego. Ale ja boje sie isc do ginekologa. (2014/05/20 13:40)

siskiss

to się nie bój i idź (2014/05/20 14:30)

rumel

/.../ Ale ja boje sie isc do ginekologa.

Natalia - każdy z nas się czegoś boi, a pierwszej wizyty u specjalisty szczególnie - nie ma czego. Idź do lekarza-kobiety najlepiej z inna zaufaną osobą - pamiętaj, lekarz nie może niczego robić wbrew twej woli, natomiast na pewno udzieli Ci kompetentnej informacji i określi przyczynę oraz jak niwelować te przykre skutki. Nic się nie martw - sporo babeczek w różnym wieku miewa różne niedogodności po jeździe. A... jeszcze jedno, nic Ci tam nie wychodzi, to po prostu obrzęk od podrażnień skoro następnego dnia wszystko wraca do normy, a pozostaje jedynie jeszcze ból. Ale konsultacja u specjalisty - bezcenna i konieczna, przekonaj się sama - nie ma się czego bać! (2014/05/20 18:30)

Dollfy

Tja.Nie załamuj mnię.Boisz się iść do ginekologa a opowiedzieć całemu galopuje.pl o tym co i skąd ci wychodzi to się nie boisz.A błona dziewicza jeszt 3-6 cm "wgłąb" więc wątpię że to jest błona.Ja osobiście potrafiłam sobie zedrzeć skórę "tu i ówdzie" a jakoś jestem tu i żyję.Być może masz jakieś badziewne wkładki/podpaski albo "rollują" ci się majtki.Możesz spróbować posmarować się przed jazdą kremem (wiesz,takim dla bobasów np.bambino).W jakich spodniach jeździsz?Może szew cię obciera.A może masz "wąskie" majtki-wtedy rozwiązaniem byłyby bokserki. (2014/05/20 18:33)

Kilimka1

Wstydzisz się ;) Są kobiety ginekolożki. A co twoja mama/opiekun na to? Może z taką osobą najpierw powinnaś porozmawiać ? Pedagog szkolny, lekarz pierwszego kontaktu, ktokolwiek neutralny wg ciebie , a poważny dorosły, komu możesz zaufać. Rozumiemy ten STRACH,  nic nowego, każda przez TO przeszła :-D Co tu się bać ? I tak cię dopadnie , jesteś kobietą im ,,wcześniej" tym szybciej  się oswoi :) Lekarz jak każdy inny, mniej stresu niż u dentysty, serio :) A pomyśl ile zyskasz, problem się rozwiąże, stres zniknie, jazda konna stanie się przyjemnością, ty będziesz o jedno doświadczenie większa, same plusy .Jak już pójdziesz i rozwikłacie problem ,daj znać jak się czujesz. Trzymaj się ciepło :) Galopuj. (2014/05/20 19:48)

Kilimka1

Boisz się iść do ginekologa a opowiedzieć całemu galopuje.pl o tym co i skąd ci wychodzi to się nie boisz.

..bo net jest anonimowy, tak się przynajmniej ludziom wydaje, łatwiej wygadać się np fryzjerowi niż mężowi czy teściowej :) bo taki cię wysłucha, pogada, postawi jeszcze kawę, a zostawi ,,wiedzę"  sobie. Nie rozniesie po znajomych i rodzinie :) Net działa podobnie.. (2014/05/20 20:00)

Abi

Przypuszczam, że wiem o co Ci chodzi. W czasie kłusa obiłaś sobie to miejsce, które bardzo spuchło i zmieniło kolor. Ginekolog nie pomoże na otłuczenia po każdej jeździe. Kiedyś na pewno będziesz musiała tam iść, ale myślę, że teraz nie ma takiej konieczności. Winny temu jest zły dosiad. Powiedz trenerce, żeby szczególnie zwróciła uwagę na Twój dosiad i dała Ci wskazówki jak pracować nad nim by wyeliminować obicia krocza... Mądrze się, bo gdy zaczynałam jeździć samodzielnie, miałam podobne odczucia. Powodzenia i trzymam kciuki za to by jazda znowu była dla Ciebie przyjemnością. (2014/05/21 08:39)

kamyczek

a moim zdaniem powinnaś iść do tego lekarza. możesz przecież poszukać w internecie ginekologa dziecięcego, oni wiadomo, trochę inaczej podchodzą do młodych kobiet.ponadto masz możliwość poczytania opinii o danym lekarzu. jednak uważam nadal, że jazda konna może tylko powodować uszkodzenie ale problem może leżeć gdzie indziej, tak jak napisała Karmelek1700 albo faktycznie problem leży w odzieży w której jeździsz. poco się denerwować i nie wiedzieć skąd jest problem. lekarz to podstawa w problemach zdrowotnych! (2014/05/21 12:09)

zorkana

ja również obstawiam stłuczenie sromu, obrzęk i zmianę koloru na wiśniowy :-(myślę, że wizyta u ginekologa wskazana, chociażby po to, żeby wykluczyć inne przyczyny i dowiedzieć się jak sobie radzić w przypadku stłuczenia - maści, okłady itp. a instruktorkę poprosić o zwrócenie baczniejszej uwagi na Twój dosiad , może pomóc też zmiana siodła,pozdrawiam :-) (2014/05/26 09:39)

Kimcia

spuchnięta błona dziewicza? Boże, dziewczyno. prawie jakbym czytała o ciąży pozamacicznej w kolanie. z takimi problemami idź do ginekologa, a nie na forum piszesz bo raczej lekarza tu żadnego nie będzie. może Cię boli bo siedzisz za bardzo na kości łonowej, ale uwierz mi, nic Ci znikąd nie wychodzi. a jeżeli już masz jakieś problemy to nie są one spowodowane na pewno jazdą konną.

Racja ,ale spróbój pogadać i opiekunami ( rodzicami , raczej mamą ) i siedź w siodle raczej na 4 literach a nie na przodzie .Chociaż coś mi się to wydaje NIEMOŻLIWE (2014/05/26 15:29)

Jagoda111

Słuchaj, ja noszę wzmocnione bryczesy, ale i tak czasami się to zdarza. Szczególnie uciążliwe      w terenie :P Myślę, że może za bardzo pochylasz się do przodu a nie siedzisz na czym trzeba a i tak pewnie każda ma podobnie. (2014/05/26 17:20)

koniarka13

Moja koleżanka też na coś takiego się skarżyła. Okazało się, iż ból jest przyczyną zbyt małego siodła.Miała 17,potrzebna była chyba 18. Jeśli to jednak nie przyniesie oczekiwanego skutku nie bój się, idź do ginekologa! Uwierz mi, wszystkie tutaj jesteśmy kobietami, i niektóre z nas mają za sobą wizytę u ginekologa, to nic szczególnego... Kochana, może po prostu siedzisz w siodle "na kroczu"? No jasne,że jak będziesz tak siedziała, to cię po każdej jeździe będzie obijało. Pewnie masz jakiś stan zapalny z tego powodu, może potrzebna ci jakiś lek? Udaj się do ginekolożki i powiedz jej o wszystkim. I jeszcze raz mówię! Nie bój się wizyty u lekarza-ginekologa a szczególnie u kobiety! Przecież wszystkie miewamy różne problemy. Do tego jesteśmy tej samej płci.=)
Pozdrawiam Julia. (2014/07/20 15:43)

Gorąca piątka