Mistrzostwa Polski Amatorów!

/ 11 odpowiedzi
Hejka! ;D Chciałabym poruszyć temat MPA i HMPA. Zauważyłam, że nie cieszą się one zbyt wielkim zainteresowaniem i zastanawiam się dlaczego... Według mnie Jest to świetna zabawa i dość "prestiżowe" zawody jak na poziom ich trudności. Osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia mogą pojechać na prawdziwe "ogólnopolskie" zawody. Mówiąc ogólnopolskie mam na myśli że na skalę ogólnopolską, a nie podwórkowe na które przyjedzie parę osób z pobliskich stajni i jeździsz we własnym gronie, prawie jak na treningu ( nie obrażając towarzyskich zawodów, bo to też niezła frajda). Nagrody też są całkiem niezłe, a jednak... No właśnie... Dlaczego jest o tym tak cicho i tak mało osób startuje w nich? Nie wiecie o nich? Zbyt duże koszty? Zbyt małe nagrody? Może nie lubicie ośrodków w których się odbywają? Ja byłam w wakacje i spokojnie mogę polecić, bo atmosfera i organizacja były świetne, a było też o co walczyć. Najbliższe halowe na które mam nadzieję uda mi się pojechać ( pierwszy raz na halowe, ale mam dobre przeczucie) będą 20-23 kwietnia w Wolicy. Mam nadzieję że nie zastanę tam pięciu koni na krzyż. ;) Nie chodzi o samo wygrywanie ale o współzawodnictwo, a im większa konkurencja tym jest ciekawiej. Mam cichą nadzieję że choć parę osób stąd uda mi się spotkać na parkurze ;D  oto link do propozycji ;D
http://www.voltahorse.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5838:halowe-mistrzostwa-polski-amatorow-wolica-20-23042012&catid=39:propozycje-zawodow&Itemid=69
shiningami

Mimo tego że ogólnopolskie, to w sezonie 2011 na MPA w wkkw nie było zbyt dużo ludzi, może też dla tego że w tej samej stajni tego samego dnia były organizowane Mistrzostwa Małopolski w wkkw. Myśle że większość "sportowców" (no powiedzmy sobie szczerze zawody 6-7 razy w roku to sport nie jest tylko ambitna rekreacja) nie chce mieć poczucia że jechało zawody amatorskie ; ) (2012/03/14 22:47)

Oczy Nocy

Tak szczerze ja np nigdy nic o nich nie słyszałam, i u mnie w okolicach raczej nic o nich nie wiadomo. Wydaje mi się że są kiepsko reklamowane. (2012/03/14 23:01)

Serenity

Tak jak pisze Oczy Nocy, chyba są słabo reklamowane. Ja również nigdy o nich nie słyszałam.
Gdybym miała do tego czasu konia do treningu to na pewno bym się wybrała :'D
50% szansy, heh. Może za rok ;) (2012/03/14 23:14)

Hippika

Ja uważam, że MPA to jest właśnie "ambitna rekreacja", albo właśnie wstęp do sportu. Ja jak na razie nie mam możliwości kupienia sobie konia, ani trenowania na sportowych koniach w jakimś klubie tak na stałe, więc właśnie wybieram się na takie MPA (tylko, że w ujeżdżeniu), czy inne zawody amatorskie, żeby nabrać chociaż jakiegoś "obycia", wiedzieć co i jak, sprawdzić się etc. Jak skończę liceum to może uda się coś działać w tym kierunku, żeby wejść do sportu. (2012/03/15 06:32)

koniowaata

Takie zawody są bardzo męczące. Byłam na MPA w 2011.. Razem z treningiem trwały 3 dni.. Byłam po nich taka zmęczona fizycznie i psychicznie że przez jakiś czas wgl nie miałam ochoty na zawody a tym bardziej kilkudniowe :P

Ale po za tym jest bardzo fajnie :) Z resztą niektórzy uważają że są słabi i wgl sobie takie zawody odpuszczają.. (2012/03/15 23:13)

shiningami

męczące? MPA w wkkw trwają normalnie 2 dni i wyglądają jak normalne zawody, a wysokość przeszkód? normalne LL.
Większość zawodów regionalnych trwa 2 dni. (2012/03/15 23:36)

koniowaata

Zależy dla kogo, dla mnie akurat są męczące..
Po za tym na takich zawodach konie są na hotelu a my codziennie wracaliśmy do domu.. (2012/03/16 16:13)

Aduskon

A orientuje się ktoś jakie są nagrody w mpa wkkw? ;> z ciekawości ^^ (2012/03/18 01:13)

shiningami

To zależy też od organizatora, w Bolęcinie był bodajże oprócz pucharu czaprak, albo muesli jakaś miarka i czapka z daszkiem. Za trzecie miejsce zazwyczaj dostawało się miarkę, kantar albo tylne ochraniacze. Wiec w sumie nagrody mega beznadziejne (2012/03/18 22:20)

Aduskon

to trochę kiepska motywacja... w Toruniu na mpa w juniorach były nagrody rzeczowe za koło 2000, w seniorach jakoś koło 2500, a w open ( 110cm) siodło za prawie 9 tys. Ale poza nagrodami jest to też fajna zabawa i można nabrać doświadczenia. Szkoda że jest to tak kiepsko rozreklamowane... ;/ (2012/03/18 22:45)

shiningami

Chociaz w Bol. tak nagrody wyglądają ja za 3 miejsce w zawodach ujeżdżeniowych dostałam tylko floo.. Więc to bardzo dużo zależy od organizatora : ) (2012/03/18 22:57)

Gorąca piątka