Młody koń, jak oswoić?

/ 2 odpowiedzi
witam ;)Niedawno kupiłam młodego konia, ogiera, jest strasznie płochliwy ciężko się go czyści itp. Moglibyście napisać najlepiej z własnego doświadczenia jak go przyzwyczaić, oswoić do siebie. :)
Ulungu


Zamieścilam dość obszerny opis tutaj - może ci się przydać. Poza tym normalne czynności takie jak karmienie, czyszczenie, wyprowadzanie. Wiele osób rzuca sie dzisiaj na stajnie typu otwartego. Są dobre ale nie dla całkiem młodego konia dla którego bardzo ważna jest nauka płynąca z codziennego wyprowadzania i sprowadzania do boksu.
Mam tylko nadzieję że to nie jest twój pierwszy koń, choć z postu wynika że jest. Jeśli ogier nie będzie krył w przyszłości, wywałasz go czym prędzej zanim zacznie ogierzyć bo nie ma sensu męczyć zwierzaka i siebie. 
Najpierw kupujesz konia, potem pytasz jak go oswoić. Spoko, każdy kiedyś zaczynał, ale większość z nas od kontaktu z hodowcami i trenerami, potem od pomocy przy tych zwierzętach a nie od kontaktu z ogierami. Po pierwsze kontakt z hodowcą a najlepiej kilkoma to podstawa jeśli nie masz doświadczenia. Po drugie fachowa literatura. Nikt w kilku zdaniach nie streści ci wieków doświadczenia z konkretnym gatunkiem. Koń jest wyczulony na rutynę. Dla niego stała pora posiłku czy zejścia z pastwiska to świętość. Jak tą świętość naruszysz pokaże ci fochy, i będzie miał rację. Po trzecie spokój i opanowanie, to podstawa wychowania każdego konia nawet zrobionego. (2015/03/23 01:03)

Ulungu


Masz link bo żal z działaniem tej strony momentamihttp://forum.galopuje.pl/f,problem-z-rocznym-ogierem,110618,0.html (2015/03/23 01:06)

Gorąca piątka