Musli dla niewyrośniętego 3 lataka

/ 2 odpowiedzi
Witam,
posiadam klacz arabską, która ma 3 lata i 4 miesiące. Kobyła została odkupiona dość wychudzona i bardzo niska, u mnie podrosła do 147cm i nabrała masy. Jej rodzice jak na swoją rasę byli dość wysocy (155cm i około 160 cm). Chciałam jej podać musli zamiast owsa, ponieważ po owsie ma zdecydowany namiar energii. Codziennie jest padokowana na dużych łąkach, a oprócz tego dostaje siano. Moje pytanie, więc brzmi czy polecacie mi jakieś musli, najlepiej bez owsa, żeby poszła troche w górę i sie lepiej rozwinęła (jest dość krótka i wciąż ma dość źrebięcą budowę) ?

Z góry dziękuje za odpowiedź
Love Haflingers

Polecam musli Besterly Herbic, które zawiera owies, ale małe ilości, a jeśli chcesz całkiem bez owsa to Besterly Coldmix jest świetne. :)
  (2016/08/26 13:06)

Ulungu

Mussli Pro Linen jest bez owsa. Moje konie bardzo lubią. Chętnie się ruszają ale im nie odbija. Mussli na wyższy wzrost konia nie ma tak jak nie ma jedzenia na wzrost koszykarza. Jak chcesz żeby koń dobrze się kształtował to niech właśnie jak najwięcej rusza się, biega i bawi z innymi końmi. Skoro biega po łąkach to nadmiar energii w niczym nie przeszkadza. I tak twierdzisz że jest zbyt źrebięca na zajazdkę. Młode konie z natury są nadruchliwe i szukają na siłę przyczyny do biegania i brykania. Dzięki temu rozwijają się fizycznie i poznają swoje możliwości. Twoja klacz jest niewysoka ale jak na araba mieści się w akceptowalnej normie. (2016/09/12 14:47)

Gorąca piątka