Na jakim poziomie jesteście w Jeździe Konnej ? :)

/ 35 odpowiedzi
Jaselle

Ja jestem początkująca dopiero. Mam brązową i srebrną odznakę, galopuję, skacze przeszkody do 110cm, amatorsko się ścigam oraz jeżdżę w tereny. Do miana 'zaawansowanego jeźdźca' jeszcze mi bardzo daleko, bo jazda konna to sport którego uczymy się całe życie ;) (2011/12/27 15:24)

dinka

Ha,ha dobre!Kto pyta nie błądzi ale pytanie sformułowane:)Ja umiem skakać przez przeszkody cwałem 900 cm:)stępem umiem zrobić ciąg w kłusie i zagalopować w skoku:)Mam fioletową odznakę .Brałam udział w zawodach na taniec cz-cza na mojej klaczy Tadeusz.Innymi słowy głupie pytanie=głupia odpowiedź.Pozdro dla wszystkich frajerów:)) (2011/12/28 14:50)

Rpodkowa

Umiem stępować, kłusawać (anglezowany, ćwiczebny, stać w strzemionach, pół siad, drągi, jazda bez strzemion i takie tam podobne ćwiczenia) galop (pół siad, wolty, ćwiczebny, zmiana kierunków, jazda bez strzemion, drągi i inne) skoki.   Skoki w kłusie. I galop na lonży.
(2011/12/28 15:50)

bardowata

Powiedzcmy, że na wyższym podstawowym xd

jak narazie mam brązową odznake i zaczynam starty w zawodach do L (w skokach)

no i ujeżdżam hucułka :))

do zawansowanego sporo mi brakuje! Jazdy konnej uczymy się przez całe życie! a ja dopiero się rozkręcam xd

(2011/12/28 18:51)

użytkownik13755

To zależy jak kto rozumie poziom podstawowy,średniozaawansowany i zaawansowany. Według mnie ja jestem coś pmomiędzy podstawowym,a średniozaawansowanym. Umiem jeździć stępem,kłusem ćwiczebnym i anglezowanym,galopem w pełnym i półsiadzie,malutkie skoki do 40-50cm.  (2011/12/29 13:51)

użytkownik20813

ostatnio znalazłam blog:
 http://malina-wieszchowceiinnemustangi.blogspot.com
może kogoś zainteresuje :)
No bardzo interesujący jest! :D :D :D
Zwłaszcza następujące fragmenty:
" W średnim galopie Foule(skoki) konia mogą wynosić ok 5-5,5 m"

podczas galopu jeździec siedzi w pełnym dosiadzie tak by pośladki "nie klepały" w siodło. Należy trzymać się mocno siodła kolanami i cały czas pracować wewnętrzną łydką. "

Dobre! Hahahahahaha...

(2012/01/24 13:09)

ForeverHorses

Jeżdżę prawie rok, w czerwcu zdaję BOJ, więc taki mam poziom. Dla jednych będzie to początkujący, dla innych zaawansowany... Według mnie jest to chyba to średniozaawansowany.  (2012/03/28 19:29)

korona2001

Hej ja jeżdżę już kilka dobrych lat.Jeżdżę stępem, kłusem anglezowanym ćwiczebnym też  ale to mi troch gorzej już wychodzi xd :Pgalop, półsiad, pełnysiad, skoki do 90cm :D ale planuje więcej. Jeżdżę obecnie na 11 letniej klaczy ale też na 3 letniej klaczy - pomagam w zjeżdżaniu.wydaje mi sie że jestem średnio zaawansowanypoziom xd a wy co myślicie ?? (2012/03/28 20:48)

korona2001

he Jaselle moim zdaniem jesteś jeźdźcem zaawansowanym :P (2012/03/28 20:49)