Na jakim poziomie zaawansowania jestem?

/ 4 odpowiedzi
Pierwsze co to przepraszam was jeśli taki wątek na forum już istnieje. Potrzebne mi to jest do zapisania się na obóz jeździecki.Więc jak zabrzmiało pytanie: "Na jakim poziomie zaawansowania jestem? " Zaczęłam jeździć regularnie od 9 roku życia. Jeżdżę już od stęp po galop (oczywiście zaliczając do tych chodów typy anglezowanie, kłus ćwiczebny, jazdy na luźnej wodzy + zdarzyło się na obozie jechać cwałem), jeżdżę na maneżu w siodle i na oklep jak i w tereny, skaczę jak na razie gdzieś z 50 cm (informacja dla niektórych osób co mogą się dziwić np. czemu skaczę takie przeszkody jeśli jeżdżę tak dość długo więc, ponieważ jeździłam w takiej stajni gdzie dość późno nauczono mnie skoków i wiele innych rzeczy...), wykonuję niektóre ćwiczenia na koniu jak np. ustępowanie od łydki, zwrot na przodzie, zbieranie konia. Wliczam też do tego czyszczenie, siodłanie, kiełznanie konia ;)) 
jestemzlasu

No no, jak wykonujesz zbieranie konia to jesteś super profi. Jak wygląda takie ćwiczenie jak zbieranie konia?
A tak serio - mamy ci powiedzieć jak zaawansowana jesteś? Ale w odniesieniu do czego? W porównaniu do osoby, która zaczęła jeździć tydzień temu jesteś dość zaawansowana. W porównaniu do pierwszego lepszego zawodnika jesteś bardzo początkująca. (2014/01/05 18:21)

Saphira

Średniozaawansowana :) (2014/01/05 18:59)

tasala

Świetnie, myślę,że to co wogóle się potrafi nie świadczy jeszcze , że można daleko zajść. Istotne jest jak blisko do doskonałości w już opanowanych umiejętnościach. Nabycie złych nawyków uniemożliwi postęp. Mi nie musi zależeć, ale mam świetnego instruktora perfekcjoniste , więc się nasłuchałam o jeźdźcach co to od dziecka jeżdżą, a siedzieć nie umieją. Jedna ,którą lubię i szanuje otrzymywała te same uwagi co ja , czyli o ułożeniu nogi wewnętrznej i zewn. w skręcie. Ja uczę się 2 lata , ponad 100 h lekcji. W młodości zaliczyłam obóz jeździecki, ale nic nie pamiętałam poza trzymaniem wodzy. (2014/01/06 21:28)

Pattka

Jesli chodzi o obóz jeździecki to najpewniej będziesz w zawansowanej ;) (2014/01/06 21:43)

Gorąca piątka