Nauka galopu

/ 15 odpowiedzi

• konto usunięte

No więc miesiąc temu próbowałam galopować na dużym kole w ujeżdżalni. Ale ręcę razem z wodzami mi latały, i koń poleciał na środek ujeżdżalni. Potem wjechałam na duże koło, a on sam zaczął galopować! Co mam zrobić, żeby ręce minie latały? Czy mam się trzymać siodła? 
użytkownik13755

z tym trzymaniem siodła to nie za bardzo,bo koń może Ci uciekać prawdopodobnie...
:)
hm... (2011/06/27 12:12)

użytkownik13755

najlepiej odchylać się do tyłu...
a co do rąk to nie wiem...
kontrolować je,spoglądać co kilka kroków,albo poprosić instruktora żeby cały czas przypominał o dłoniach . !
:D (2011/06/27 12:18)

wiolas22

Spróbuj może najpierw galopu w półsiadzie, wtedy nie pracujesz tak całym ciałem i ręce nie będą tak latały. Po jakimś czasie jak wczujesz się w rytm galopu będzie Ci łatwiej zapanować na rękami. Niestety trzymania się siodła nie zda egzaminu na koniu kombinatorze, bo będzie Ci jechał gdzie będzie chciał. Dodatkowo trzymając się siodła garbisz trochę plecy i usztywniasz je a to przeszkadza w zgraniu się z ruchem konia. Dobrze by było gdybyś miała możliwość poćwiczyć galop na lonży. Jest takie ćwiczenie, bierzesz krótki bacik i trzymasz go w obu rękach poziomo na takiej wysokości jak zawsze trzymasz wodze. Musisz się starać żeby bacik się nie ruszał w twoich rękach. Kilka takich sesji i ręce powinny się uspokoić. I nie martw się tym tak bardzo,praktycznie  każdy kto dopiero uczył się galopów miał problem albo z rękami, albo z latającymi nogami albo z latającym tyłkiem ;) Wszystko przychodzi z czasem, trzeba tylko ćwiczyć. (2011/06/27 13:21)

ADI6464

No i oczywiście mocno działać łydami i dosiadem ;) (2011/06/27 14:32)

ADI6464

pierwszy galop najgorszy ... później Ok ;)
Ja też się uczę galopu ale już pierwszy mam dawno za sobą ;)
Najważniejsze to odchylić się do tyłu jechać najlepiej bez strzemion żebyś nie skupiała się niepotrzebnie na dociskaniu strzemion, trzymać się kolanami i tak jak wcześniej napisałem mocna łyda + wypchnięcie biodrami czyli działanie dosiadem i będzie Ok ;) (2011/06/27 15:49)

Karolla

od kiedy to galopuje się odchylonym do tyłu? (2011/06/27 15:51)

ADI6464

No ja tak galopuje żeby mnie aż tak nie wybijało ... nawet instruktorka mówi żebyśmy się odchylali do tyłu, tak się dużo lepiej galopuje ;) (2011/06/27 15:53)

użytkownik13755

Karolla :
początkującym można galopować w odchyleniu do tyłu . !
;) (2011/06/27 16:03)

ADI6464

No właśnie ... heh ;) (2011/06/27 16:04)

wiolas22

A ja właśnie nie lubię uczyć kogoś złych nawyków. Na początku można się odchylać do tyłu, tylko później trzeba z kolei uczyć się prawidłowej postawy. Osobiście jak kogoś uczę, to pilnuję, żeby od samego początku wszystko było tak jak należy. Czyli nogi w odpowiednim miejscu, ręce też odpowiednio ustawione, nie pochylać się do przodu tylko starać się utrzymać prostą postawę. Nie uznaję takiego pójścia na łatwiznę. Owszem nie jest łatwo, ale przynajmniej potem nie traci się czasu na korygowanie złych przyzwyczajeń. Zresztą odchylenie się do tyłu prowokuje nogi do wysuwania się na przód. (2011/06/27 16:14)

użytkownik13755

ale Milka24 pierwsze galopy jakoś musi przejść chyba . !
:)
możliwe,że to nie zbyt dobre,ale przynajmniej można na sam początek rytm chwycić . !
a potem to już z górki . !

ja już się nie udzielam,bo wszyscy "zjeżdżają" po Tobie,czyli po mnie . ! (2011/06/27 16:25)

Italika

też zauważyłam, że ludzie mylnie interpretują : "odchyl się do tyłu" . to znaczy, że byłaś zbyt pochylona do przodu, a nie to , że musisz odchylić się pod kątem w stronę zadu ! przecież to bez sensu ! ;o (2011/06/28 18:22)

Halusia

ja swój pierwszy galop miałam za innym koniem najpierw mama dała mi instrukcję do zagalopowania a potem strzemiota przełorzone przez siodło miałam się trzymać najpierw dwiema rękami siodła potem tylko prawą potem tylko lewą a nakoniec miałam trzymać wodzę i jest to o wiele wygodniejsze niż trzymanie się siodła ale obecnie doskonale galop na oklep i na kilka tygodni musiałam porzegnać się z siodłem (2011/06/29 10:35)

Gorąca piątka