Nauka jazdy konnej dla niepełnosprawnych - jak prowadzić konia?

/ 1 odpowiedzi
Witam,
Chciałbym nauczyć się jeździć konno, jednak jestem niepełnosprawny ruchowo co uniemożliwia mi m.in. użycie łydek do porozumiewania się z koniem. Mam więc pytanie - jakie są sposoby kierowania koniem, które mogę zastosować? Jakiego konia najlepiej wybrać? W ośrodku, który wybrałem jest koń mało- i wielkopolski, szlachetny półkrwi i kuc feliński, jednak ten ostatni ma od pewnego czasu za dużo energii i będzie udostępniony dopiero po kastracji. ż góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
koniomaniak
MalwinaL

Cześć!
Uważam, że najpierw powinieneś zorientowac się, czy w Twojej okolicy nie ma trenerów, którzy specjalizują się w szkoleniu osób niepełnosprawnych ruchowo. Zawsze warto, żeby ktoś "doglądał" Twojej pracy, bo nauka jazdy "samemu" jest dość trudna i łatwo wtedy o znaczącą pomyłkę. 
Jeśli chodzi o wybór konia - trudno określić go na podstwie rasy. Podpytaj się osób, które jeżdżą w Twoim ośrodku o charakter zwierząt, bo to on jest właściwie najważniejszy. Koń powinien być spokojnym "profesorem", czyli takim, który jest przystosowany do uczenia podstaw. Chodzi mi o to, żeby nie jeżdziły na nim osoby zaawansowane, tylko zupełnie poczatkujący. 
Jeśli chodzi o pomoce - czytałam gdzieś, że osby niepełnosprawne mogą zamiast łydek mieć taki grubszy bat, który stymuluje ich pracę.
Nie chcę Cię jednak zmylić - zapraszam więc do lektury książki: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/153821/jazda-konna-dla-osob-niepelnosprawnych
Życzę powodzenia i goraco pozdrawiam, 
Malwina L

(2016/09/12 20:44)

Gorąca piątka