Nauka jazdy konnej - Łódź i okolice

/ 14 odpowiedzi / 2 zdjęć

• konto usunięte

Witam !
Interesują mnie wszystkie ośrodki jeździeckie w Łodzi i okolicy ( do 30 km )Chciałabym się dowiedzieć jakie stajnie polecacie do jazdy rekreacyjnej.Umiem już poruszać się we wszystkich chodach, skakałam już wiele razy ale chciałabym się dalej uczyć i poprawiać moje błędy.Chciałabym trenować skoki ale nie mam swojego konia ( w wielu stajach bez własnego wierzchowca skoków/jazd nie prowadzą).Obecnie byłam w dwóch stajniach koło Łodzi : Hucuł i  Zbyszko ale nie odpowiada mi odległość oraz sposób prowadzenia jazd. Chcę miłą atmosferę (bez krzyków na lekcjach)
Proszę o polecenie mi jakiś stajni z parkurem :) (może być hala ) . Proszę też o Wasze opinie tych ośrodków :)Podawajcie nazwy + adresy stron internetowych (bądź adresy i telefony do osób zajmujących się jazdami w razie braku stron internetowych).
TinkerLove

Dobra, nie wiem czy Ci podpasuje ta stajnia, ale spróbuję:D
 http://www.stajniaorkisz.strefa.pl/
 No... nie mamy hali - niestety.
 Ale... Mamy super Panią instruktorkę :) NIE krzyczy, tylko ma donośny głos. Zalezy jej, aby czegoś nauczyć ludzi (przynajmniej ja ja tak odbieram). Dba o dobro koni. 
 Jest tu możliwość rekreacji, ale też hotel dla koni.
 A żeby skakać, nie trzeba mieć własnego konia ;) Można wykupić trening skokowy - wszystko masz w cenniku na stronie :D
 Co prawda, nie ma hali, ale stajnia posiada przeszkody.
 Atmosfera panuje miła. Ja nie zamieniłabym tej stajni na żadną inną.
Jeżeli jesteś zainteresowana i chcesz dowiedziec się więcej, to pisz do mnie na wiadomosć prywatną :D Z chęcią pomogę. :D
 Też kiedyś miałam problem ze zmianą stadniny ;/ ale dobrze trafiłam! :)) (2011/12/30 21:31)

użytkownik20158

O tej stajni słyszałam różne opinie więcej jest tych złych ;/ Jest to trochę daleko od mojego miejsca zamieszkania ; ( Ale wybiorę się dopiero w jakiś ciepły dzień :) (2011/12/30 21:37)

TinkerLove

Taak, też słyszałam złe opinie. Tzn. Czytałam jakieśtam forum.. Hm.. moze tak było kiedyś, ale z tego co wiem to nic takiego w stajni nie ma miejsca.
 Chybabym cos zauważyła, bo w tygodniu jestem jakieś 4-5 razy.  (2011/12/30 22:17)

TinkerLove

No, ale oczywiście nie każdemu będzie pasować stajnia Orkisz. Chociaż, proponuję odwiedzić, zobaczyć - przekonac się osobiście :D (2011/12/30 22:22)

xHeroinax

Również polecam stajni "Orkisz"!
Jeżdżę w niej już lata i nauczyłam się naprawdę wiele.

Jeśli chodzi o złe opinie, ludzie są podli szczególnie w tym świecie. Pani instruktor, nie krzyczy, a ma po prostu donośny głos (jak już było tu pisane).
Zapraszamy na jazdę, aby samemu ocenić, a nie tylko słuchać. (2011/12/30 22:24)

EquusLove

Hejka :)

Otórz mieszkam w Łodzi i jeździłam już w kilku stadninach:

- na Smulsku (osiedle) , warunki straszne, luzy, konie nie reagują na łydki i baty, są odczulone. NIE POLECAM. mało miejsca, zero przeszkód. nie, nie , nie.

- Malinka ( w Zgierzu)... dosyć... nie jest źle. z atmosferą różnie.nie ma przeszkód. warunki-mocno skromne.

- Zbyszko, bardzo dobre warunki, cudne konie. ( u mnie też ciężko z dojazdem)

-Arabika, nie mają koni... raczej...

-Oleńka, baardzo mi się tam podobało. Całkiem OK stadnina.

-Wiki, ja jeżdżę tutaj. Mam bardzo dobry dojazd ( stadnina jest przy lotnisku). Piękne konie, duuużo ich : D Zawsze czyściutkie, piękna stajnia, nie ma hali ale bardzo duże dwa padoki. Niestety mnóstwo ludzi :( ZAWSZE. Atmosfera... w miarę :) raczej OK. Jednak z uwagi na mało teraminów (wszyscy się na nie rzucają) ludzie szukają dalej. Ale ja kocham tam jeździć.

- Hucuł, według mnie bardzo miła atmosfera. Konie żwawe... no, ale dojazd to kosmos! Warunki... cóż...mogłoby być lepiej.

Mam nadzieję, że pomogłam :)

Pozdrawiam♥

EquusLove.

(2012/01/02 18:17)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

użytkownik20158

dziękuje :)
A co sądzicie o stajni SMOLIS i gajewnikach ? (2012/01/02 18:26)

EquusLove

Nic o niej nie słyszałam. Nie sugeruj się tylko stronami internetowymi ;) Malnika też ma całkiem fajną stronę, a wcale nie jest tam tak kolorowo :) (2012/01/02 18:29)

użytkownik20158

weź mi nic nie mów o Malince - przypomniało mi się jak tam byłam... masakra..

a w Smolis byłam zobaczyć w lato, i wtedy okazało się ,że mają piękny pensjonat (koleżanka trzyma tam konie ) a konie do jazdy mają tylko 3 w ty (2 konie nie skaczące a 1 była źrebna ) Instruktor tam zmienia się co tydzień.  Więc ciekawa jestem jak jest tam teraz ? (2012/01/03 15:35)

funnyhorse

bardzo fajna stadnina znajduje się niedaleko Gliwice[url=http://funnyhorse.prv.pl]
w Stara Kuźnia[/url] [url]http://funnyhorse.prv.pl[/url].
[b]Pierwsza jazda tylko 10 zł [/b] piękna okolica można pojeździć
na konikach nawet w wodzie, możliwość robienia zdjęć do ślubu,
organizują też kuligi i wyjazd bryczką do ślubu.
Aby rozkoszować się jazda konna ludzie przyjeżdzają nawet z Kędzierzyn Koźla

[b]Wszelkie informacje u Zanety pod nr tel 796257437[/b] (2012/06/26 08:50)

Aduskon

Ja trzymam konie w ŁKJ, rekreacja jaka jest każdy wie, ale jak zaczynasz sport to p. Dorota i nasz klub są całkiem nie złe do tego. Jest dojazd mpk i bardzo tanio. Za codzienne treningi bez własnego konia płacisz 350 zł miesięcznie ale musisz być wtedy codziennie, czasem możesz nie przyjść jak nie możesz ale to tak jak byś miała własnego konia właściwie ;) ale do rekreacji się nie pchaj przypadkiem bo opinie są słuszne, nic się nie nauczysz. http://www.lkj.lodz.pl/
smolis już nie istnieje, podobno teraz hodują tam kozy xd malinki nie polecam, pisałam już wiele razy na tym forum dlaczego. w arabice jest tylko hotel i hodowla, nie ma jazd. Zbyszko jest fajne, ale tam już byłaś... olechów... hmm.... ja tam trzymałam konia i na początku było super, ale potem stara kadra odeszła i się razem z nimi wyniosłam bo były potem akcje że koni nie karmili itp, ale teraz są nowi ludzie i podobno coś tam ruszyło więc możesz spróbować. W pasji parę lat temu jeździłam to było nie źle, tam się zresztą urodziła moja kobyłka więc mam sentyment. ;) Mogę Ci wymienić stajnie których jeszcze nie polecam, bo tego dużo będzie: Oleńka, Equestro, smulsko. W Gajewnikach może być sympatycznie warunki i zawodników mają więc myślę że z jazdami też może nie być źle ;) (2012/06/26 10:21)

Olaaa90

Tutaj znajdują sie wszystkie stajnie i stadniny w okolicy. Można też przejrzeć oferty trenerów i instruktorów. Bardzo fajna wyszukiwarka, może komuś się przyda :) A, i nie tylko w ramach jazdy konnej, ale wszystkich sportów. I jest na calą Polskę :)
https://lepszytrener.pl/jazda-konna/lodz (2017/11/09 07:55)

Gorąca piątka