Niespokojna łydka

/ 4 odpowiedzi
Trener mówi mi że mam niespokojną łydke i że uciekają mi nogi do przodu i przez to niemoge złapać równowagi jak to zmienić znacie jeszcze jakieś ćwiczenia na wzmocnienie łydek a najlepiej całej nogi.
MalwinaL

Ćwiczenie które można wykonywać w domu, bez konia, a które wzmocnia nogę to... stawanie na placach. Jest to ćwiczenie polecane przez lekarzy osobom o słabych mięśniach łydek. Polega na tym, że na przemian stajesz normalnie i stajesz na palcach (wykonujesz wielokrotnie). Niby niepozorne, a jednak pomaga (sama jestem tego najlepszym przykładem). Inny wariant: stojąc na palcach staraj najpier się obniżać piętę, a potem wracać do pozycji "wyjściowej"; chodzenie na palcach, pietach, krawędziach stóp. Ćwiczenia to jednak jedna sprawa, a jazda na koniu druga. Jesteś pewnien, że latające łydki nie wynikają np. z usztywnienia albo zbyt małego obciążania strzemion? (2017/06/29 18:16)

tomenicus

Michał, bo faceci mają słabe przywodziciele... takie mięśnie do umiejętnego trzymania się łydkami. Zatem: 1) pilnuj pięty w dół i palce stóp do konia. 2) twoje mięśnie ud muszą na tyle dociskać kolana i łydki do bokó konia, żebyś mógł jechać w półsiadzie i anglezować bez strzemion. próbuj trzymać półsiad bez strzemion, anglezować bez strzemion itd. musisz wyćwiczyć uda, abyś mógł się trzymać konia prawie że kolanami., apewniam cię, że będzies miałłydkę na miejscu i świetną równowagę. dziewczynom łatwiej, bo mają silniejsze uda. Pamiętasz jak Czarna Wdowa w Avengersach oplatała kolesi udami i tak ich załatwiała (szczęściarze;-))? do takich silnych ud dążymy.
I kolejny facet jeździ. Tak trzymać! (2017/07/12 09:23)

tomenicus

Michał, bo faceci mają słabe przywodziciele... takie mięśnie do umiejętnego trzymania się łydkami. Zatem: 1) pilnuj pięty w dół i palce stóp do konia. 2) twoje mięśnie ud muszą na tyle dociskać kolana i łydki do bokó konia, żebyś mógł jechać w półsiadzie i anglezować bez strzemion. próbuj trzymać półsiad bez strzemion, anglezować bez strzemion itd. musisz wyćwiczyć uda, abyś mógł się trzymać konia prawie że kolanami., apewniam cię, że będzies miałłydkę na miejscu i świetną równowagę. dziewczynom łatwiej, bo mają silniejsze uda. Pamiętasz jak Czarna Wdowa w Avengersach oplatała kolesi udami i tak ich załatwiała (szczęściarze;-))? do takich silnych ud dążymy.
I kolejny facet jeździ. Tak trzymać! (2017/07/12 09:23)

Gorąca piątka