Nihon - trzesienie ziemi

/ 11 odpowiedzi
Gdy ogladalam filmiki z tej tragedi, jak woda zabierala cale domy to az lzy polecialy. To jest moj ulubiony kraj, wielka szkoda ich.

Gdyby to trzesienie ziemi odbylo sie na ziemi nie bylo by tyle szkod. Jestem ciekawa jak gospodarka bedzie sie miala po tym, zapewnie Japonia straci swoja pozycje ekonomiczna.

A tak na marginesie tworca pokemonow prawdopodobnie zginol.

Jakie sa wasze odczucia, jak to sie odbije na cenach u nas, jak np samsung, nissan, i inne japonskie produkty. 

Karolla

Japońskie "made in china" wyroby są moim zdaniem tylko g*wnem [bez obrazy].

Nie ukrywam jednak, że szkoda ludzi...

bardzo.

Wielka tragedia...

jak oglądałam filmiki nawet nie byłam w stanie wyobrazić sobie tego wszystkiego... ;(

ile strat...

przy większej fali tsunami cały ten półwysep, czy co tam to jest, będzie pod wodą... po prostu woda przez to przeleci i pójdzie dalej nie zwracając nawet uwagi na upór.

(2011/03/13 20:59)

moni1100

made in china to chiny, a po za tym  japonia to byl jednym z pni gospotarki, 3ci co do wplywow, szkodaa..... (2011/03/13 21:58)

moni1100

po za tym duzo nowych technologi pochodzi wlasnie z japoni (2011/03/13 21:59)

Karolla

jedno i to samo xD

poza tym mówiłam... szkoda... ;/

(2011/03/14 16:50)

użytkownik13755

ludzi szkoda,ale jak widzę "made in china" czy "made in japan" to krew mnie zalewa . !
;D (2011/03/15 18:38)

moni1100

czemu?
nissan, toyota, samsung(chyba) = made in japan (2011/03/15 18:43)

Karolla

made in japan, made in china=made in ass xD (2011/03/15 18:49)

użytkownik14642

Mi to najbardziej jednak szkoda tamtych ludzi...
Wiecie, że te wszystkie technologie innowacyjne pomysły itp., to często pochodzą z głów Polaków? Japończycy przyjeżdżają do Polski, ponieważ wiedzą, że tu są niektóry geniusze, którzy mają super pomysły i po prostu kupują ich patenty.
Tak jeszcze myślałam o zwierzakach. No bo o ofiarach w ludziach to się dużo słyszy, ale przecież nie żyją tam tylko ludzie. W Japonii np. hoduje się takie kuce Hokkaido - nie wiem, może rejonu ich hodowli nie dosięgnęła katastrofa, ale i tak dużo o nich myślałam... (2011/03/16 16:54)

Karolla

ja też właśnie o tych zwierzakach sporo myślałam...

przecież oprucz tych hodowli kuców były zapewno jakieś normalne stadniny...

chociaż jakoś ciężko mi sobie wyobrazić jeżdżących konno japończyków... w kimono...

śmieszny mam tego obraz w głowie ;p

(2011/03/16 17:34)

moni1100

prawda szkoda mi takze zwierzat

ale porownywalas ligi univerkow polski i japoni naj w polsce to sa na okolo 350 miejscu, Tokyo Gauken jak sie nie myle 32(do teko Kyoto, Osaka )? w UK sredni jedst tak na 150miejscu ? 
jak sie ni emyle to w japoni to uznaja walese, kopernika no i chopina to jedyni dla nich polscy geniusze a sami sa bardzo madrym i zdysciplowanym krajem, naj. przyklad pociagi i infrasturktura jak i wiezowce ktore stoja pomimo 100ki wtrzasow tygodniowo
w polsce jeden geniusz na million sie znajdzie z tad nasza sytuacje finansowa, nie rozumiem waszego wywyzszania sie ze polacy niby lepsi? maja mase geniuszy i inowacji, polska by upada po samym trzesieniu ziemi jak w Kobe

kazdy narod ma swoje wady i zalety i roznorodnosc lodzi, (2011/03/16 22:05)

jagienka

pewnie bardzo odbije się na tych markach- mimo, że to dobre marki. szkoda :( ale niestety. ciekawe co z końmi tam? (2011/03/18 20:51)

Gorąca piątka