Nogi wpadające w strzemiona

/ 32 odpowiedzi
Hej. Co mam robić gdy jadę kłusem ćwiczebnym strasznie nogi wpadają mi do strzemion...Tak samo w galopie też nogi wpadają mi do strzemion ale nie odbijam się od  siodła aż tak. Pomóżcie chce jechać na odznakę z 2 miesiące jak nie bd wiedział co robić to się nie poprawię :(
Aduskon

przede wszystkim musisz się rozluźnić, pojeździj trochę bez strzemion a kiedy nie będziesz się usztywniać i " podskakiwać" uspokoi Ci się też noga. Według mnie rzecz jasna ;) (2012/04/04 21:16)

użytkownik23852

A powinno być ,,wpadają", czy ,,wypadają"?

(2012/04/04 21:20)

xHeroinax

Zdaje mi się, że masz problem z oparciem w strzemionach. Może zbyt mocno łapiesz się udami, bądź kolanami bądź łydkami i tracisz oparcie.
Tak jak Aduskon radze Ci się rozluźnić oraz skonsultować swoją jazdę z instruktorem.
Życzę Ci, żebyś opanowała nogę w 2 mies. inaczej radzę nie wybierać się na odznakę.  (2012/04/04 21:40)

xHeroinax

Tak samo w galopie też nogi wpadają mi do strzemion ale nie odbijam się od  siodła aż tak.

Przepraszam, odbijasz się od siodła w kłusie ćwiczebnym ?

(2012/04/04 21:41)

joanna-bibik

Zuzia, stopy wpadają Ci w strzemiona, ponieważ nie masz stabilnego oparcia. Powinnaś wykonać sobie ćwiczenia rozciągające i rozluźniające, które pozwolą Ci rozluźnić całą nogę i przenieść ciężar ciała w dół, do stóp i strzemion. Jazda bez strzemion/na oklep jak najbardziej też może pomóc, warto, żeby odbyła się w obecności instruktora, żebyś świadomie pracowała nad swoim ciałem i odruchami.   (2012/04/04 21:43)

użytkownik23852

Zuzia, stopy wpadają Ci w strzemiona, ponieważ nie masz stabilnego oparcia. Powinnaś wykonać sobie ćwiczenia rozciągające i rozluźniające, które pozwolą Ci rozluźnić całą nogę i przenieść ciężar ciała w dół, do stóp i strzemion. Jazda bez strzemion/na oklep jak najbardziej też może pomóc, warto, żeby odbyła się w obecności instruktora, żebyś świadomie pracowała nad swoim ciałem i odruchami.  

Ale mi chodzi o to, czy autorka wątku miała na myśli, czy jej strzemiona "wpadają" czy "wypadają" :) (2012/04/04 21:54)

korona2001

Nie nie odbijam się od siodła  w ćwiczebnym jak jadę bez strzemion  ja jadę z no to wtedy trochę tak.  (2012/04/04 22:07)

korona2001

Miałam na myśli że mi nogi ''Wpadają'' w strzemiona :) (2012/04/04 22:09)

joanna-bibik

Zuzia, wybacz, pomyliłam loginy. Pisałam w odpowiedzi na post korony2001 oczywiście ;) (2012/04/04 22:19)

użytkownik15339

Dość częsty problem . A w jakim obuwiu jeździsz ? Odradzam stanowczo adidasy - łatwo ślizgają sie w strzemieniu . Być może też źle trzymasz nogę . Musisz cały ciężar ciała przenieść na strzemiona , pamiętaj także by ciągnąć piętę w dół . Jeśli będziesz to wykonywała , stopy nie powinny wpadac Ci w strzemiona . A może byś pojechała trochę bez strzemion lub na oklep ? Pomoże Ci się to rozluźnić . (2012/04/05 12:10)

buba

Ciągani nogi i pięty do dołu , ale pamiętaj żeby były cały czas przyłożone do boków konia!
Nie trzymaj się kolanami siodła i też zbytnio ich nie odstawiaj!
Może też się zdarzyć , że cały problem opiera się na tym w jakim obuwiu jeździsz?! (2012/04/05 12:19)

użytkownik23852

W takim razie znaczy to, że masz za małe oparcie w strzemionach. Musisz mocno ciągnąć piętę w dół. Tak jak powiedziała MegaPusia19 - też odradzam jazdę w adidasach (jeśli w nich jeździsz oczywiście :D). Na jazdę noś sztyblety bądź oficerki, a jeśli szkoda Ci kasy  to przynajmniej kalosze lub kozaki.

(2012/04/05 13:20)

korona2001

Jeżdżę w oficerkach albo w sztybletach :) więc chyba to nie w tym tkwi problem :P (2012/04/05 19:12)

Olka96

długość strzemion? (2012/04/06 08:33)

Karina83

Przede wszystkim pęta w dół- i to co zauważyła Olka96- długość strzemion. To też ważna sprawa. i nie sugeruj się tym,że ktoś tak Ci wymierzył,bo tak pasuje do Twojego wzrostu.Sam/a musisz ocenić,jak jeździ Ci się wygodniej- jedni preferują dłuższe strzemiona,a inni krótsze (2012/04/07 21:37)

wedelka

Żeby nie zakładać osobnego wątku to przyłączam się do pytania i dodaję od siebie:

Co mam zrobić jeśli dobrze siedzę w ćwiczebnym a nogi mi tylko latają ? Kiedy skupiam się na nogach i ciągnę piętę w dół to zaczynam klepać tyłkiem o siodło, więc odpuszczam i siadam porządnie, wtedy znów problem z nogami. Krąg się zatacza. Co robić? Najchętniej jeździłabym cały czas bez strzemion, bo wtedy nie martwię się o nogi, ale też chciałabym w najbliższym czasie zdawać odznakę. To samo mam w galopie: siedzę dobrze - problem z nogami, kiedy z nogami wszystko ok - klepie tyłkiem. (2012/04/08 18:31)

voltahorse

rozluźnij uda, nie trzymaj się kolanem, pięta w dół i bujaj sie z koniem : > nie pochelaj się za bardzo do przodu, bo przez to leci ci noga do tyłu i gubisz strzemiona.

Pozdrowiam : > (2012/04/08 20:51)

quinielf

Uuu , to masz problem ... Współczuje ci , ja na szczęście nie mam tego problemu ... x dd
Pojeździj kłusem ćwiczebnym bez strzemion ... Przyjemneeee ... ; D (2012/04/11 14:36)

Rokatynka

voltahorse , wybacz ,ale nie można się 'bujać z koniem' ,bo jest to błąd ,bo wtedy 'pompujesz' ciałem.  Jedynie biodrami idziesz wraz z koniem .

wedelka , cóż sądzę ,że po prostu źle rozkładasz obciążenie. Może być to spowodowane zbyt dużym oparciem na strzemiona. Ja kiedyś np. tak miałam  ,że zbyt bardzo obciążałam strzemiona i noga mi się bujała .
A może po prostu masz źle dopasowane strzemiona.
Ciągnij nogę z piętą w dół i tak jak voltahorse już powiedział/a rozluźnij się :) (2012/04/16 15:13)

bea1811

Wiecie co... podziwiam Wasze aspiracje. Odznaka! Po co otwierać sobie furtkę do startu w zawodach, kiedy nie potrafi się siedzieć na koniu w stopniu podstawowym i prawidłowo nim powodować? (2012/04/24 13:29)

użytkownik24531

hej :) mam taki sam problem - bez strzemion w kłusie ćwiczebnym jest wszystko super, natomiast ze strzemionami noga "lata" w strzemieniu. W galopie nie mam tego problemu. Jeżdżę w sztybletach więc wina butów to nie jest ... Co robić ? :) (2012/06/03 17:32)

Renizi

Pięta w dół, palce do konia i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć! Prędzej czy później same dojdziecie do tego czemu wam stopy w strzemionach latają i co zrobić żeby tak nie było.
Ciekawym jest ze kiedy ja zaczynałam się uczyć do wszystkiego musiałam dojść sama lub pytać instruktora bo takich for nie było...OoMam wrażenie że większość z was przymyka ucho na to co mówi wam instruktor, albo wcale nie pyta go o szczegóły i przysypia na pierwszych lekcjach... (2012/06/03 18:57)

tala1992

Mi na początku tez wypadały nogi i po jakimś czasie samo jakoś przeszło, może spróbuj trzymać pięty w dół (2012/06/03 20:19)

użytkownik24531

staram się trzymać pięty w dół, może po prostu "trening czyni mistrza" i trzeba trochę poćwiczyć, zwłaszcza że miałam dość długą przerwę :)  (2012/06/04 15:50)

Colors

staram się trzymać pięty w dół, może po prostu "trening czyni mistrza" i trzeba trochę poćwiczyć, zwłaszcza że miałam dość długą przerwę :) 

Zgadzam się ze wszystkimi odp tutaj

(2012/06/04 15:55)

Gorąca piątka