Nogi wpadające w strzemiona

/ 32 odpowiedzi
Igmu

Ja też miałam duży problem z nogami wpadającymi i wypadającymi ze strzemion. Noga swoje, strzemię swoje. W końcu odkryłam przyczynę - byłam spięta. Niby siedziałam w tym siodle ale jednak nogi były spięte, przy wyższych chodach podkurczały mi się nieznacznie przez co traciłam kontakt z strzemieniem. Bardzo pomogła mi książka Sally Swift "Harmonia jeźdźca i konia". Osiągnęłam całkowite rozluźnienie, jednocześnie noga poszła w dół i oparła się na strzemieniu. Wiecie jak sprawdzić, czy jesteście na prawdę rozluźnieni? Wsiądźcie na konia na oklep i zakłusujcie. Jeżeli wasze nogi podczas kłusa dyndają swobodnie w przód i w tył, a wam siedzi się miękko - bingo. Ale jeżeli nogi na siłę próbują pozostać w jednym miejscu, tak jakbyście siedzieli w siodle - to znaczy, że trzeba popracować nad rozluźnieniem. (2012/06/05 10:37)

Magda777

staram się trzymać pięty w dół, może po prostu "trening czyni mistrza" i trzeba trochę poćwiczyć, zwłaszcza że miałam dość długą przerwę :) 

Zgadzam się ze wszystkimi odp tutaj

Ale pomogłaś!:{ (2012/06/06 15:46)

karmenka

no teraz to już w sumie tylko ćwicz, jak ze wszystkim. mi też na początku wpadały, ale z czasem samo przyszło :) no i najlepiej pomoże ci instruktor to wiadomo :) (2012/06/06 23:15)

Konski Rzad

Zgadzam się, odznaka nie powinna być celem samym w sobie. Celem powinno być dobre opanowanie własnego ciała, tak żeby maksymalnie nie szkodzić zwierzakowi. Odznaka i zawody to etap kolejny:) (2012/06/07 09:55)

iwona88

może masz źle dobrane strzemiona? wiecej o tym jak je dobierac tutaj (2014/08/01 23:52)

Shayrin

Spokojnie. Odchyl ramiona do tylu, siądź głębiej w siodło. Pojeździj chwilkę bez strzemion. Potem już z. I pięty ciągnij w dół. (2014/08/14 19:37)

MalwinaL

Uważam, że powinnaś przenieść swój ciężar ciała bardziej na strzemiona oraz trzymać pięty w dole. Wtedy stopy po prostu nie będą mogły wpaść do strzemiona (bo tak się dzieje tylko gdy masz pięty "w górze"). 
Mam nadzieję, że pomogłam, 
Malwina (2016/10/06 20:21)

Gorąca piątka