Obłaskawienie

/ 2 odpowiedzi
Witam . Mamy swieżo zakupionego konia razy zimnokrwistej ,dwulatkę . Chcemy nauczyć ją chodzenia w zaprzęgu , okazuje sie ,że boi sie zakładania postronków do orczyka , jak cos poczuje koło nogi to dostaje "szału", bije tylem i staje dęba na przemian , jak ją ułaskawić ???
Tawaczin


dla młodego konia wszystko co nowe wydaje się czasem straszne... moja klaczka gdy miała zakładaną 1 raz derkę też panikowała, ale szybko jej przeszło gdy uznała, że to jej nie zaszkodzi. Klacz którą kupiliście ma dwa lata i niewadomo do końca czy poprzedni właściciel zadbał o ,,odczulenie" jej na dotyk, myślę, że pomocne będzie przyzwyczajenie jej do dotyku, pózniej może jakaś linka która machana dotyka o tylne nogi, takie ćwiczenia pozwolą konikowi zobaczyć, że nie wszystko co ,,plącze" sie pod nogami jest straszne. Powodzenia :) (2016/09/04 20:20)

Ulungu


Człowiek + dotyk. Nie ma innej drogi na odczulanie jak zbudowanie zaufania. Trochę trudne ze świeżo zakupionym koniem. Nie mówisz jak koń reaguje na normalne zabiegi pielęgnacyjne, dotykanie nóg. Jeśli problem jest bardzo duży może pomóc gdy zobaczy że inne konie na to pozwalają, niech pokażą jej do czego to służy i że ich nie zabija. (2016/09/12 14:56)

Gorąca piątka