Obozy jeździeckie w QŃ.

/ 4 odpowiedzi
Witam. Wiem, że dużo na ten temat pisze już w internecie jednak są to zazwyczaj wypowiedzi z lat 2009-2010, a mnie interesują "świeższe" opinie.
Czy ktoś z Was mógłby mi napisać szczerze, swoje zdanie o obozach, które odbywają się w qń'u w lato ?
Mam zamiar jechać tam w te wakacje, tylko naczytałam się i wspaniałych i tragicznych opinii. Głownie interesuje mnie atmosfera, to jak instruktorzy zajmują się obozowiczami, RZECZYWISTY stan koni i, czy osoba, która nie galopuje jeszcze doskonale może tam jeździć w tereny lub dopracować ten chód.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
-ewka-

a jest jakaś strona taj stajni? (2013/04/16 20:04)

Olcia344

strona stajni to kon.pl (2013/05/06 20:48)

ariam

Ja 4 razy byłam w QNiu. Jest bardzo dużo koni o różnych stopniach zaawansowania. Co jazdę zmieniasz konia. Jest to dobre rozwiązanie. Moi znajomi bardzo szybko się nauczyli tam jeździć. Są bardzo duże zastępy. W ciągu tygodnia, oprócz jazd (jeden turnus) są 2 wyjątkowe dni: rajd, który to trwa ok 4 h (osoby jeżdżące dobrze i w miarę dobrze na koniach, a reszta w bryczce) potem pływa się w jeziorze, przywożą jedzenie i jest fajnie. Są też zawody, dla osób skaczących skokowe, a dla reszty jakieś proste zabawy typu : kto pierwszy rozsiodła i osiodła konia, liczy się fryzurka itp. Instruktorzy są w porządku, tak jak pani Agnieszka (właścicielka stadniny).

Jazdy są 2x w ciągu dnia. Rano zwykła jazda, a po południu druga. Osoby lepiej jeżdżące mają do wyboru skoki lub teren. Są dyżury, kiedy trzeba wcześnie wstać, są ogniska, kiełbaski, śpiewanie. Z poziomu miejsca jest świetnie! Piękne widoki, cisza... Uwielbiam tam zachody i wschody słońca!! Warto wstać o 5 i spojrzeć :) ♥. Jedzenie nie naj gorsze. Jest możliwość zagotowania wody, więc można wziąć zupkę chińską, kisielek lub co tam się chce. Są wypady do sklepu, są chrzciny, gdzie poznajesz budowę konia, sprzęt itp. (musisz się nauczyć). Ale wszystko z przymrużeniem oka.

Śpisz w pokojach 2-7 os. Są one pięknie urządzone, każdy z łazienką. Ogólnie wszystko w klimacie. Tylko woda w kranach śmierdząca ;) ALE ogólnie lubie tam wracać.

Co do WAD: konie są grube. To trzeba powiedzieć. Jest pare koni leniwych (głównie dla początkujących). Konie mają obtarcia na kłębach. To chyba tyle.

Polecam! Powinno się Tobie spodobać. Wady i zalety napisałam więc oceń sama. Lubię to miejsce jest piękne. A są koty, czasem malutkie też :)

(2013/06/05 23:25)

Maryyyysia

Hejka :) A powie mi ktoś jak jest z rezerwacją ? Tzn : ja widzę tylko wariant na 1 tydzień a chciałabym na 2 tygodnie - jak to wgl. jest ?? xD Wytłumaczy mi ktoś :) ? 
Z góry dzięki ;*  (2014/02/23 22:46)

Gorąca piątka