Obozy jeździeckie w stylu western

/ 4 odpowiedzi
Cześć. Założyłam tu konto, żeby zasięgnąć waszej rady. Myślę o wybraniu się na obóz jeździecki w stylu western. No, na razie to konie westernowe tylko w moich marzeniach galopują, a na żadnym dotąd obozie nie byłam. Na co dzień jeżdżę w stylu klasycznym, a w pobliżu nie mam żadnej stajni rodem z Dzikiego Zachodu.Do nauki pozostaje więc tylko obóz. W "internetach" wyszukałam 7 ośrodków, które zwróciły moją uwagę: Arizona City, WRTC Furioso, Konig Western Ranch, Traperska Osada, Janiowe Wzgórze, Rancho Panderoza i Rancho Bartołty. Czy znacie te ośrodki i czy możecie je polecić? Czy nauczą takiego trzepaka jak ja jazdy westernowej od A do Z (oczywiście, na ile czas pozwoli, może być od A do L...). Jestem w tym temacie zielona, więc proszę Was o pomoc. Szczególnie kowbojów :)
P.S. Sorry, że taki długi i przynudzający tekst, ale lubię pisać. Cieszcie się, że ze mną nie gadacie... 
kara999


Według mnie,jeśli nie jesteś pewna swoich umiejętności,to doszlifuj je w klasyku.(zrozumiałam trzepak-trzepiesz się:>)Zależy czy chcesz wybrać jazdę west jako jazdę(choć zawsz jeździsz:))Czy rodeo.JAk rodeo no to sorka,ale musisz być w siodle perfekt.Nigdy nie jeździłam west,ale koleżanka jeździ w reiningu(?????jak to się pisze??)Myślę,że pomogłam (2014/02/17 09:43)

pacynekmigotka09


Nie, nie - trzepak oznacza raczej charakter (ale spoko, na jeździe porafię się skupić) :) Jeżdżę w klasyku ok. 3 lat i trzymam się już dobrze w siodle (nikt nie powiedział mi dotąd że nie umiem jeździć, chociaż nie jestem na poziomie Grand Prix), ale zawsze chciałam się nauczyć jeździć w stylu west. Chodziło mi poprostu o taki obóz, który nauczyłby mnie od podstaw jazdy w tym stylu, bo niestety na co dzień nie mam takiej możliwości. No a na rodeo to ani moja mama, ani moje serce nie są jeszcze gotowe... Tak czy inaczej dziękuje Ci kara999, że zwróciłaś na mnie uwagę i odpisałaś :)Jeszcze raz wielkie DZIĘKI ;> I sorry za niedociągnięcia w tekście. (2014/02/17 12:47)

Natan99


Hej!
Ja jeździłam w stylu wester 4 lata i startowałam w zawodach. Z wymienionych ośrodków na pewno jednymi z lepszych są WRTC Furioso Aleksandra Jarmuły - wielokrotnego mistrza Polski w reiningu, Janiowe Wzgórze Rafała Dolaty i Konig Western Ranch Lotara Koniga. Znam tych trzech Panów i na pewno umieli by Cię nauczyć. Na obozach jednak wątpie żeby jazdy prowadzili osobiście. Myślę że powinnaś dokładnie porównać oferty ich ośrodkó i podzwonić do nich żeby dopytać się o szczegóły.
Powodzenia w westernowej przygodzie :) (2014/02/18 19:28)

pacynekmigotka09


Dziękuje Natan99 :) Bardzo mi zależy na opiniach osób związanych z westernową jazdą. Fajnie, że jeździłaś (lub jeździsz) w tym stylu. Zazdroszczę Ci. Twoje rady na pewno mi się przydadzą ;)  (2014/02/18 21:14)

Gorąca piątka