Ochraniacze jaki kolor

/ 18 odpowiedzi
Chcialam zapytac o ochraniacze.Planuje kupic sobie takie wlasnie,bo ostatnio zaczelam skakac a te ze stajni sa  raczej nie dla nas dostepne.Chce wiec kupic swoje wlasne,ale nwm jakie.
1.Kupic tylko przody czy tyly tez?
2.Jaki kolor?Chce zeby sie wzroznial i byl widoczny(czarny,brazowy,bialy,bez i szary odpada),ale jezdze na roznych koniach i chce zeby pasowaly.Zastanawiam sie nad neonowym zoltym lub ciemnzm czerwonym.Myslalam o tym zeby kupic sobie caly zestaw w jednym kolorze (czaprak,ochraniacze,podkladka,kantar) ale to bylaby przesada chyba...Chociaz i tak kupilam juz jednemu koniowi taki zestaw ale bez ochraniaczy,ale popelnilam taki blad ze dalam do uzytku dla stajni na tym koniu,a teraz nie jezdzi w nim ten jeden tylko wszstkie.
3.Jaki najlepiej rozmiar zebz pasowal na wiekszosc koni?
weronika2001

Ogółem nie warto kupować takich rzeczy dla szkółkowych koni, ale jeśli masz pieniądze to ok.Polecam kolor karmazynowy(ciemny połyskujący czerwień, taka krew) lub neonowy pomarańcz.Tyły i przody, choć bardziej potrzebne są z reguły przody.Rozmiaru nie mogę ci podać bo nie wiem czy tam są głównie kucyki, duże konie czy choćby takie jak shire ;) (2014/12/16 20:36)

Mojkondemona

Tzn tak.Ja jeżdżę klasę N w skokach.120 cmI ja mam ochraniacze verdus Carbon gel.Tylko no to koszt nowych 1200 zł.A konie szkułkowe... Raczej nie ją pokutę ... Te przeszkody to 15cm. I osobiście uważam ze nie są potrzebne ;)Lecz jak byś sie uparła... To wszystkie na 4 nogi.Nie kupuj firmy york bo sie rozwalają ... Słabe... (2014/12/29 00:15)

jestemzlasu

Pokutę? Za pokutę można chyba zadać czytanie twoich postów. Jaki jest twój ojczysty język? Bo chyba nie polski?Co uważasz za niepotrzebne? Przeszkody? Konie szkółkowe? Pokutę?
Czy ochraniacze dla koni szkółkowych? A to o ich nogi nie trzeba dbać? Od kiedy należy zakładać ochraniacze? Od klasy P czy dopiero N? (2014/12/29 22:09)

Mojkondemona

Po pierwszę PODKUTĘ. Wyskakuje mi tak.A po 2 to konie w rekreacji sie raczej nie składają,  w skoku.Więc, żadna noga nie dotyka drugiej.A ten koń jeszcze nie ma żadnych wad.I raczej nie jest podkuty.A poza tym siedź cicho, bo jesteś z lasu (2014/12/30 11:19)

Honeonna

Po pierwsze "podkute". Po drugie to zabrzmiało, jakby koń był niewarty ochrony, bo jest szkółkowy. A po trzecie to jestemzlasu chyba wytrzymuje na tym forum tylko dlatego, że może naprawdę jest z lasu i ma się gdzie wyciszyć po tym, jak jedno dziecko doradzi drugiemu bez sensu, nikt nie zrozumie ironii i wszyscy myślą, że pyta, bo nie wie, podczas gdy tak naprawdę jest jedną z niewielu osób, których na tej stronie warto słuchać. A że niekoniecznie pisze to, co się chce usłyszeć, to inna sprawa. (2014/12/30 12:33)

Klaczkkaa

Polecam jaskrawe czerwone,  kolor pasuje chyba na każdego konia.
A, no i tak ogólnie, to moim zdaniem trochę bez sensu. Obrażać jestemzlasu, ze się wszystkiego czepia, a samemu czepiać się nawet nicka xD (2014/12/30 19:56)

jestemzlasu

No no, dzięki, to było miłe :)

Z nicka niech się śmieje do usmarkania, miło jeśli można komuś niewielkim kosztem dostarczyć rozrywki.

Mojkondemona

- mam zdjęcia koni rekreacyjnych, które na "przeszkodzie" 40 cm składają się tak, że kopyta mają przy klacie,

- nie trzeba żadnych przeszkód, żeby końskie nogi się dotykały, załóż ochraniacze nówki do pracy na płaskim i obejrzyj nawet po jednej jeździe ile będą mieć rys,

- koń nie musi mieć wad, żeby podczas pracy od czasu do czasu zahaczyć jedną nogą o drugą,

- nie musi też mieć podków żeby go to zabolało / uraziło.

Podsumowując - pomysł używania ochraniaczy należy pochwalać, a nie wciskać, że to bez sensu, bo jak się nie jeździ 120 to ochraniacze niepotrzebne, jak nie kosztują 1200 zł (trochę przeszacowałaś te Carbony) to nic nie warte, a konie szkółkowe to w ogóle ich nie potrzebują. Inna sprawa, że to właściciel szkółki powinien je zapewnić, a nie klienci.

PS. Najzwyklejsze Yorki tyrane w rekreacji przez ponad rok na kilku koniach dziennie wytrzymały śpiewająco, ani jedna para się nie rozwaliła, gumy nie naciągnęły, rzepy trzymały jak w nowych. (2015/01/01 12:33)

Dollfy

Jak koń się składa w skoku to robi takie coś jak na obrazku?

Tak,ten na obrazku to koń szkółkowy z mojej stajni. (2015/01/01 13:27)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Givenchy

@Mojkondemona
Zupełnie niepotrzebnie pisałaś ile skaczesz i w jakiej klasie. Co chciałaś tym osiągnąć?
@karolina kania
Po pierwsze radzę nie zostawiać takich ochraniaczy w stajni, jeśli kupujesz je dla koni szkółkowych :) Ja polecam kolor czerwony. Myślę, że najlepszy rozmiar to będzie full.  (2015/01/01 15:06)

misio

To zależy jaki rozmiar bo mogą być różne konie niektóre chudsze  a niektóre grubsze.Jaki kolor ochraniaczy jeżeli chcesz się wyróżniać to musi to być jakiś ładny jak masz ulubiony kolor to kup ochraniacze w tym kolorze chyba że chcesz inny to może wtedy kupisz sobie jakieś pomarańczowe czy coś w tym stylu. (2015/01/02 10:57)

Dollfy

Stwiedziłam,że pojadę po całości,przesadzę i w ogóle wyjdę na nie wiem kogo,czyli kupię cały zestaw na urodziny.Mam dylemat który.
1 jest ok,cena dobra,nawet ładny.
2 jest PIĘKNY ,ale troche drogi.
3 jest ładny,ale wałach w różyczkach będzie wyglądał...no cóż...
4 niby ok,tani,ale jakoś mnie nie zachwyca...

Który wybrać wg. Was? (2015/01/02 18:04)

Mojkondemona

To nie miało znaczyć że koń jest tego nie warty.Tylko że najcześciej nie potrzebuje takiej ochrony.I jeszcze nie ma wad ... (2015/01/10 08:44)

chesnut

Jesli kon na zdj,to ten na ktorym skaczesz zainwestuj najpierw w popreg skokowy. Pieknie sie sklada i szybko moze sie uszkodzic ;/ ochraniacze jak najbardziej. A kolor... granatowy tez dobrze wyglada :) (2015/01/11 19:56)

Mojkondemona

No tak, lecz o takie życzy powinien dbać właściciel konia ... (2015/01/15 19:02)

Dollfy

Ochraniacze są,ale tylko "wtajemniczeni" wiedzą gdzie. Nigdy nas nie uczyli że ochraniacze trzeba zakładać,więc idiotycznie jest je sobie po prostu wziąć i założyć na jazdę.Tak samo jak z wytokiem.Jeżeli nie skaczesz wyżej niż 70-80 ,nie masz dostępu do takich przyrządów jak ochraniacze,wytoki i inne cuda.No chyba że sobie kupisz własny-to ci nie zabronią.
Ja osobiście się z tym nie zgadzam bo koń może sobie coś zrobić nawet podczas oprowadzanki (np. jak się o coś potknie) ,jednak wolę nie kłócić się z nikim w stajni o te ochraniacze.Po prostu je kupię i będzie spokój.
Popręgu raczej nie kupię bo już ma.Skaczę na różnych koniach,na nim najrzadziej bo jestem niedoświadczona a on jest najlepszym koniem w stajni (ze szkółkowych) i mogłabym go zepsuć. (2015/01/15 19:56)

Mojkondemona

A czy tym koniem są potrzebne wysoki itp. ? (2015/01/30 09:09)

SrokatyArab

a co to są wysoki? i itp? i co to ma do ochraniaczy? (2015/01/30 13:53)

Mojkondemona

Przeczytaj sobie całą rozmowe.* sorry wytoki (2015/01/30 16:56)