Odległość dla konika polskiego

/ 2 odpowiedzi
Witam. Interesują mnie odległości kroków w galopie i kłusie dla konika polskiego. Szukałam dużo na googlach, ale są tylko odległości dla dużych koni, a przecież kroki dużego konia (np. 175cm) różnią się dla małego konia (np.150cm). Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
stilomm

Hej! Mam raczej duże konie, dla których ustawiamy np. kawaletki do kłusa w odstępach 130-150 cm, do galopu 300-350 cm. Dla mniejszych koni ustawia się 90-120 cm do kłusa i 250-300 do galopu. Podobnie jest z długościami kroków/odległościami, pomiędzy pozostałymi przeszkodami. Aby dobrze nam i konikowi się trenowało, zawsze należy pamiętać o porządnej rozgrzewce we wszystkich chodach kolejno, bo inaczej te odległości pozostaną tylko teorią ;) (2015/09/29 10:48)

jagodna

To są tylko sugerowane odległości. Odległość dla dużego konia np. na galop 3-3,5m pomniejsz o 0,5m i zobacz czy koń jest w stanie płynnie się do tego dopasować bez wydłużania lub skracania wykroku/fuli (chociaż to bardzo dobre ćwiczenie ale oczywiście zaczynami od uśrednionych odległości). (2015/10/02 13:50)