Odstające kolana

/ 2 odpowiedzi
Witam, mój problem polega na wiecznie odstających kolanach podczas jazdy. Mimo,że staram się zawsze trzymać piętę do dołu i łydki mi nie latają, między kolanem, a siodłem jest wolna przestrzeń (zmieściłaby się tam dłoń).
W stępie i kłusie czuję się pewnie, ale przy galopie tracę równowagę i gubię się. Pewnie ma też na to wpływ mój dość poważny upadek, po którym czuję strach podczas zagalopowania. Obecnie ciągle ćwiczę jazdę kłusem. Jednak wracając do tych nieszczęsnych kolan, jakie ćwiczenia w siodle/ w domu mogą mi pomóc osiągnąć stabilniejszy dosiad ?
jestemzlasu

Jeśli kolano odstaje, a łydka przylega, to prawdopodobnie zaciskasz łydki, co nie jest prawidłowe.Problem nie tkwi w samym kolanie, tylko w ułożeniu uda. Musisz postarać się zrotować uda do wewnątrz. Jeśli nie wiesz jaki to ruch, to usiądź na krześle z lekko rozstawionymi nogami, następnie spróbuj zbliżyć do siebie kolana, nie odrywając palców stóp od podłogi. Twoje uda wykonają rotację do wewnątrz, czyli jakby "okręcą" wokół swojej osi. Zapamiętaj ten ruch i spróbuj wykonać podobny w siodle - kolana powinny ułożyć się lepiej. Co jakiś czas poprawiaj ułożenie nogi właśnie przez zrotowanie uda (jakbyś chciała wycelować kolanem w stronę czapraka). Jeśli uda ci się wyrobić taki nawyk, pozycja nogi powinna się znacznie polepszyć.
Nie staraj się też mocno trzymać pięty w dół. Pomyśl raczej o opuszczeniu kolan, pociągnięciu całej nogi w dół. Pięta ma być tylko trochę niżej niż palce, może być też na tym samym poziomie, jeśli oparcie w strzemieniu jest dobre. Mocne ciągnięcie pięty w dół raczej usztywni ci nogę. (2015/07/07 14:54)

AnkaSz95

Bardzo dziękuję za odpowiedź!:) (2015/07/10 21:03)