Oficerki Fouganza - opinia na temat trwałości

/ 1 odpowiedzi
Mam takie pytanie, co sądzicie na temat trwałości oficerek gumowych Fouganzy? Czy są solidne? Ile tak średnio wytrzymują ? Czy zdarzyło się Wam że na tych "szwach" lub w innych miejscach pękały przy normalnym użytkowaniu, tzn zdejmowaniu, zakładaniu np? Są wykonane z gumy lub chyba nawet PCV. Jako że są z PCV podeszwa pewnie długo nie wytrzyma. Skórzane oczywiście były by nie do zdarcia.
Honeonna

Ja miałam przez jakiś czas parę lat temu, ale krótko. A to z tego powodu, że w sklepie wydawały się dobre, ale jeździło się w nich paskudnie-zginały się nie tam, gdzie trzeba, odstawały, noga się w nich strasznie pociła, poza tym podeszwę zapamiętałam jako strasznie śliską-taki typowy plastik. Możliwe jednak, że część z tego wynikała tylko z niedopasowania do mojej aż niestandardowo szczupłej łydki, a przy bardziej typowym rozmiarze sprawdziłyby się lepiej.

Co do trwałości-dwie pary stały przez parę miesięcy na dnie szafy, czekając na lepsze czasy. Nikt ich nie ruszał poza kilkoma (czterema? pięcioma?) jazdami i okazjonalnym przekładaniem w szafie. Kiedy w końcu je wyciągnęłam i przyjrzałam się im, odkryłam na czarnej gumie wyraźne jasnoszare ryski od strzemion i tak samo wytarty kolor w miejscach, którymi przypadkiem mocniej o coś otarłam. Jeśli buty niszczą się od przekładania ich, to raczej nie za dobrze. Nie wiem, może teraz coś się zmieniło, bo kupowałam je dosyć dawno, ale tylko na podstawie mojego doświadczenia nie poleciłabym. Policz sobie, czy nie taniej wyjdą skórzane sztyblety i sztylpy oficerkowe, chyba że koniecznie chcesz oficerki. (2014/10/13 13:21)

Gorąca piątka