Ogier kuca walijskiego Gryzie

/ 3 odpowiedzi
Odrazu powiem tak pracuje z końmi zawodowo , i nie ze tylko jezdrze  albowiem robie wszystko poczawszy od stajni przez karmienie lonzowanie jazde  etc wiec troszke wiem  ... Ale  mam problem bo jestem w nowym miejscu 2 miesiac i jest tu jeden ogierek 12 letni ktory  gryzie <szczypie> ale czasem boleśnie  co jest dla ogierow calkiem rzecza normalna aczkolwiek ten troche przesadza . i teraz pytanie dla ludzi ktorzy Znają sie na tym <podkreslam Wiedza co to za problem z autopsji >  czy takie zachowanie jak gryzienie po rekach w czasie zakladania kantaru  gryzienie kiedy tylko sie wyprzedzi konia prowadzonego na sztryku< uwięzie >  nalezy ignorowac i olewac pod kazdym wzgledem ,  moim zdaniem ogier najzwyczajniej dominuje nowa osobe w stajni , bo stoi sam na wybiegu nie pracowal pod siodlem juz dluzszy czas , a  szefowa i wlascicielka twierdi ze on tak ma i to ze dostanie opiernicz chocby werbalny go jeszcze bardziej zepsuje . ?????
smyczek1701

Ja ekspertem nie jestem, ale kiedyś czytałam, jak Monty Roberts radzi sobie z końmi, które gryzą.Otóż gdy koń wykonuje gest, który sygnalizuje, że zaraz ugryzie, należy LEKKO kopnąć go po pęcinie.Zaczyna wtedy kojarzyć, że gest gryzienia oznacza, iż dostaje po nodze i przestaje.Pisałam z pamięci, ale zostawiam adres artykułu:http://www.pdmpromocja.pl/jnbt/portal/artykul/70,podgryzanie---lepiej-zapobiegac-niz-leczyc.html (2015/02/27 20:24)

marek-osowski

mozliwe , że komuś to pomogło ... nie wiem , wiem tylko tyle ze kopanie w koronkę bo tak ta cześć nogi konia się nazywa , daje zupełnie odwrotny efekt i od gryzienia przechodzi się do kopania i nie podawania kopyt do czyszczenia , (2015/02/28 12:45)

misio

Słuchaj ja mam kuca który też gryzie ja po prostu odsuwam mu łeb i koniec o nie dawaj mu często marchwi z ręki tylko wkładaj do wiaderka czy czego kol wiek bo od tego też gryzie to wiem z doświatczenia dawałam Lukasowi [kucykowi] marchew z ręki to zaczoł gryść przestałam już gryzie mniej ale wo gule on umie ugryść kota i bierze go do góry. (2015/03/03 16:27)

Gorąca piątka