ogłowie bezwędzidłowe dr Cooka czy sidepull?

/ 2 odpowiedzi
J/w - co uważacie za lepsze?
Po przeczytaniu książki "Rząd doskonały" postanowiłam nie jeździć na wędzidle... i chcę zmienić ogłowie na bezwędzidłowe, ale nwm co wybrać... Pomożecie?
BTW - wiecie jak zrobić to ogłowie dr Cooka? (żeby to wypróbować przed kupnem drogiego sprzętu?)

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
viktoria-kusik


Po pierwsze chcę Cię bardzo pochwalić za taką decyzję ;) Nie trzymasz się jak ślepy latarni tego co jest już wszystkim znane i czego pewnie Cię nauczono (jak np. jazda z ogłowiem wędzidłowym). Musisz jednak pamiętać o czymś ważnym. Nie można od razu zmienić ogłowia wędzidłowego na bezwędzidłowe. Możesz tym nawet zaszkodzić swojemu wierzchowcowi, jeżeli będziesz źle używać jakiegokolwiek ogłowia bezwędzidłowego. Ty musisz mieć delikatną rękę żeby nie zrobić mu krzywdy. Druga sprawa, nie każdy koń nadaje się do kierowania ogłowiem bezwędzidłowym. Ale to już dłuższa kwestia. Jeżeli chcesz zacząć ćwiczyć jazdę bez wędzidła, polecam kantar sznurkowy i uwiąz a także serię artykułów "Arab na sznurku" z magazynu Koński Targ z lat 2007/2008 ;) Jeżeli Cię to interesuje to podam Ci link do filmu i do artykułu z bloga w tym temacie.

Pozdrawiam i powodzenia

Vika 
https://www.youtube.com/watch?v=bjr7pntkhuchttp://www.sprzetjezdziecki.blogspot.com/2013/02/indian-bosal.html (2014/12/12 21:07)

koniara123kasia


Dziękuję :)

Także interesuję się jeździectwem naturalnym - na sznurkach ;)

BTW - W wyżej wymienionej książce "Rząd doskonały" ogłowie dr. Cooka było bardziej polecane przez autora (m.in. że nie może zrobić zbyt wielkiej krzywdy koniowi ze względu na oddziałowywanie na duży obszar na końskiej głowie). (2014/12/16 18:14)

Gorąca piątka