Olimpiada 2008 filmik

/ 13 odpowiedzi
http://youtu.be/Ij-uq-ukaTM :)
Olimpiada 2008 :)
pannajoanna


z błędem napisałeś bo nic mi sie nie odtwarza (2011/07/17 12:53)

Paula008


Wow..;) 

Biedne koniusie .. (2011/07/17 18:31)

horselover


No cóż, wypadki zdarzają się w każdym sporcie.. A to ma być krytyka jazdy klasycznej, czy filmik "ku przestrodze"?

Pozdrawiam ;)

(2011/07/17 19:47)

superhorsepl


raczej krytyka niektórych jeźdźców co to jechali :D tzn nie wszystkich co spadli ale niektórych ;d Np jest tam takie świetne ujęcie jak dziewczynie koń wyłamał przed przeszkodą, ona jakiś szereg bodajże szła, przy czym miotała się na tym koniu, jeszcze na koniec wieszała się na wodzy lecąc na dół i jeszcze na dokładkę w łopatkę konia palcatem uderzyła (pewnie przez przypadek, ale jednak) Ma taki czerwony frak :d No i też jest fajny motyw jak koń się obraca a jeździec na bandę leci, no niektóre upadki i niektórzy jeźdźcy po prostu chyba się boją jeździć albo równowagi nie mogą złapać ;/.Nie twierdzę że jestem lepszy ale też nie biorę udziału w olimpiadzie ani nie jeżdżę zawodów skoro nie mam czym się pochwalić :P (2011/07/17 22:22)

horselover


No ale wiesz, "nieszczęścia chodzą po ludziach".. ;) Konie też pewnie się troszkę bały, taki tłum ludzi, jakieś hałasy większe niż zwykle itp. Ale z drugiej strony skoczyć 1.8 m z niezachwianej równowadze...

Pozdrawiam ;)

(2011/07/18 11:42)

superhorsepl


A gdzie Ty tam widziałaś 1,8 metra ?? Tak w ogóle mam bekę, piszą niektóre osoby że skaczą 1,7 m że skaczą 1,6 m ale to przecież jest najwyższa klasa sportowa ;/. Nie wiem czy znacie może klasy sportowe jeśli chodzi o skoki. Fakt faktem że czasami w dużych konkursach i tak dana klasa jest wyższa niż powinna, ale mimo wszystko, jak tak będziecie mówić że ludzie 1,8 m skaczą biorąc pod uwagę że tyle to mają stojaki, góra do 2 m jakieś lepsze stojaki mają, a wy takie przeszkody chcecie ustawiać ;/. (2011/07/18 13:26)

horselover


Na CSIO w Sopocie było 1.50.. To na Olimpiadzie na pewno było więcej. Zresztą nie powiedziałam, że wszystkie przeszkody na pewno mają 1.8 metra. Ty też tego nie wiesz, ja przypuszczam, a ty się tutaj z pretensjami  rzucasz. Może jak przeskoczysz taką przeszkodę (nie ważne czy ma 1.5 czy więcej) w niezachwianej równowadze, bez najmniejszego szarpnięcia konia za pysk, w takim tłumie, przy takim intensywnym oświetleniu i przy takim hałasie, to porozmawiamy. Ci ludzie są lepsi od nas, a ty mówisz jakby ci do pięt nie dorastali... Czyżby to nie było lekkie samouwielbienie? (Mówię to na podstawię tego, że wcześniej pisałeś, że fascynujesz się tylko swoimi postępami, oraz tym jak mówisz, czego to ty nie robiłeś..)

Pozdrawiam ;)

(2011/07/18 13:45)

superhorsepl


Nie samo uwielbienie. Po pierwsze wiem że są lepsi. Ale nie wszyscy są dużo lepsi z tych co jadą na olimpiadę. Widziałem np na międzynarodowych zawodach bardzo wysokiej klasy gdzie przeszkody były po 1,6 metra i uważam że był gorszy ode mnie a być może nawet gorszy od wielu z Was. Dlaczego ? Majtał się na tym koniu nie tylko podczas skoków, lecz nawet w galopie jak jechał, ledwo na nim siedział, że ze znajomymi czekaliśmy kiedy tylko spadnie, ale nie spadł. Czy skakał wysokie przeszkody czy niskie to tak samo wyglądało, czyli leciał, lewa, prawa, przód, tył ale się utrzymywał w siodle. A dlaczego przejechał parkur tylko z jedną zrzutką ? Bo miał dobrego i drogiego konia, co skakał jak automat. Po prostu niektórzy gorsi jeźdźcy mają za to bardzo dobre konie. Sam jeździłem na koniu który chodził wysokiej klasy konkursy i wiem jak takie konie skaczą. Jak nie będziesz nic robić tylko naprowadzisz na przeszkodę to sam skoczy, Twoim zadaniem wówczas jest utrzymać się na koniu. Też widziałem przeszkody na CSIO w Sopocie i faktem jest że nie wiem jakie są na olimpiadzie. Lecz wiesz ja nie zwę się zawodowcem jeśli chodzi o zawody jakiekolwiek. Więc mi błędy wielkie nie przeszkadzają, a zawodowiec może robić błędy, ale nie wielkie ;/. A oni skracają konie w momencie oddania skoku, nie podążają za koniem, a niektórzy skracają w trakcie skoku, wiec sorry ;/.Zresztą nie wiem czy byłaś może dwa lata temu na CSIO*** w Sopocie ? Startowała tam polka, nie pamiętam jak się nazywała, ale też się telepała na tym koniu i podczas ujeżdżenia i podczas skoków.  (2011/07/19 16:34)

Aduskon


superhorsepl, każdy popełnia błędy... mówisz że nie są od Ciebie o wiele lepsi? Myślisz że żeby pojechac na olimpiadę wystarczy sobię to postanowic? że oni wszyscy wstali sobie któregoś dnia rano i od tak sobie postanowili " Pojadę sobie na olimpiadę, co mi tam"? to jest wiele lat ciężkiej pracy i konie może i rzeczywiście mają dobre, ale myślisz że one same z siebie są takie dobre, że dają komuś je do treningu i na same zawody na nich jadą? Oni najpierw muszą je do tego poziomu doprowadzic... Czy Ty w ogóle wiesz o czym mówisz? sam piszesz że nie zwiesz się zawodowcem jeśli chodzi o jakiekolwiek zawody, więc czemu się o tym wypowiadasz jakbyś był jakimś mistrzem świata i wiedział wszystko najlepiej. Jak dostaniesz się do kadry narodowej, albo zdobędziesz uprawnienia żeby jeździc zawody chociaż rangi ogólnopolskiej, to pogadamy... żeby jeździc konkursy 110 cm musisz zdac licencje w której każdy szczegół się liczy i może 1/3 osób zdaje ją na danych zawodach... no to pomyśl sobie co musisz zrobic żeby jeździc takie konkursy... to są dopiero uprawnienia III stopnia i to żeby je miec musisz przejechac bodajże klasę P 4 razy na 0 pkt. żeby jeździc takie konkursy oni muszą miec uprawnienia I stopnia... pomyśl co mówisz zanim to powiesz, bo widzę że komentujesz nie mając o wielu rzeczach pojęcia... pisałeś często że daleko Ci do profesjonalisty... to czemu krytykujesz ludzi którzy tymi profesjonalistami są? przy takich wysokościach najmniejszy popełniony przez jeźdźca błąd, jest równy zrzutce, więc pomyśl, jak Ci ludzie mogą jeździc tak koszmarnie, skoro konie nie zrzucają tych przeszkód? :/ (2011/07/20 03:09)

superhorsepl


Słuchaj. Pracowałeś/aś kiedyś w stajni sportowej ? To jest tak, albo kupują zrobione konie za kilkadziesiąt tysięcy euro, które są zrobione przez ludzi co się tym profesjonalnie zajmują, albo dają je w trening. Znam kilku ludzi co jeżdżą zawody klasy międzynarodowe, znam również osobę co dostała licencję bo miała kasę a nie koniecznie umiejętności, gdyż odbywało się to tak, że "jasne, wiem jak jeździ bo tam kiedyś widziałem, a skoro za dwa tygodnie ma jechać zawody to, to jakoś rozwiążemy" . Jeśli chodzi o to robienie licencji, to akurat licencję III stopnia zdobyć nie jest wielki problem. Licencje wyższe to albo trzeba mieć względnie dobrego konia albo dobre umiejętności, ale jakby nie patrzeć za pieniądze w sporcie dostaniesz prawie wszystko. Jeśli chodzi się dostanie o kadrę polski i wyjazd na olimpiadę to musisz mieć sukcesy. Ale jeśli się miotasz na tym koniu to nie robi, o ile skoczysz skoki. Jeśli chodzi o WKKW to tam są bardziej ogarnięci ludzie bo inaczej by od razu odpadli przez ujeżdżenie. Ale w skokach serio są ludzie różnego pokroju. A tak na marginesie, miałem pracować w jednej stajni sportowej i jeździć skoki. Faktem jest że musiałbym sam sobie konie zrobić bo były nie zajeżdżone. A koleś do mnie powiedział, że załatwi mi licencję i za miesiąc na tych koniach będę jechał jakieś mniejsze zawody ogólnopolskie. Lecz jak mi zaproponował 1200 za miesiąc to go wyśmiałem gdyż miałem 8 koni do zrobienia ;d. (2011/07/20 07:28)

qoniarra


1:28 zobaczcie ten koń idzie w rytm:) <wow> (2011/08/10 12:23)

superhorsepl


A co w tym nadzwyczajnego ? :P (2011/08/10 13:04)

Gorąca piątka