Opór konia przy zagalopowaniu

/ 3 odpowiedzi
Mam problem z pewną klaczą, która raz, że nie galopuje na ląży (muszę za nią biegać), to dwa - na ujeżdżalni praktycznie nie da się jej ruszyć do galopu. W przeszłości koń był kłusakiem, więc często robi tak, że wyciąga maksymalnie ten kłus, żeby tylko nie zagalopować. I teraz moje pytanie - co zrobić? Wiem, że konie przyuczane do wyścigów uczone były tylko szybkiego kłusa, więc trochę głupio jest mi stosować palcat. Klacz często nie reaguje też na niego - jest bardzo temperamentnym i dominującym koniem, a ja przyznaję, że nie jestem super dobra. Jednak jakoś sobie radzimy, tylko problem z tym nieszczęsnym galopem :/

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Koniuu

1. Polecam poproszenie jakiegoś dobrego trenera o pomoc
2. Najpierw porządnie rozgalopuj konia na lonży.. Rób dużo przejść do galopu i przegalopuj min 2 kółka. Rób tak często i nie przejmuj się, że koń się zmęczy, nie padnie z wyczerpania.. Co jakiś czas jak będzie dobrze to rób chwile stępa.. Na razie nie masz to liczyć na galop pod siodłem. Naucz ją galopu najpierw na lonży potem na lonży ale już nie po kółku tylko np. na hali po ścianie itp. Spróbuj także skoków. Skok to fula galopu więc łatwiej Ci będzie zmusić konia do galopu po przeszkodzie niż zagalopowania na ziemi. Oczywiście na wysokie ale takie, które zmuszają ją do skoku a nie przekłusowania.  (2014/03/24 16:04)

gregoriann

W trzy dni? Czy może masz czas? Przygotowanie konia do galopu, jak nie chodził wcześniej (czy ma opory jak piszesz, bo galopować umie KAŻDY koń) to nie jest tydzień, dwa, czy nawet miesiąc. Czasem jest to nieco dłuższy czas.  (2014/06/20 15:34)

kocham-konie-2004

Powinien ci pomóc instruktor lub doświadzczony jeździec. Powinnaś popracować nad prepuszczalnością i kontrolą w kłusie, żeby klacz ci nie przyspieszała i dobrze zagalopowywała. Rób częste zmiany kierunku,wolty i zmiany tempa w kłusie. Spróbuj poćwiczyć na lonży. Próbuj skakać szeregi gimnastyczne. Ćwicz na lonży tak długo aż klacz zacznie robić wszystko bardzo dobrze. (2014/06/29 16:58)