Owijki czy ochraniacze?

/ 7 odpowiedzi
Cześć!Wiem, że były już takie wątki ale nigdzie nie znalazłam zadowalającej mnie odpowiedzi...Moje pytanie: czy hucuł bez wad kończyn, chodzący parę razy w tygodniu potrzebuje ochraniacze lub owijki? Dodam jeszcze, że jazdy nie są zbyt ambitne ;)Czym się w ogóle różnie ochraniacze od owijek?Pozdrawiam,
Kasia
SylwiaAmazonka

Ochraniacze zawsze są przydatne. Jeśli nie skaczesz, to nie musisz kupować ochraniaczy na tył, ale radzę zakładać jednak chociaż ochraniacze na przednie nogi. Koszt mniejszy niż całego zestawu. Oczywiście nie wszyscy to robią (np. w szkółce w której jeździłam kiedyś nie zakładano koniom ochraniaczy nawet na skoki), ale ja sądzę, że są ważną asekuracją. Nigdy nie wiesz co może się zdarzyć, nawet podczas krótkiej jazdy.  (2014/08/31 20:26)

koniara123kasia

Ale przecież gdy koń skacze i strąci drąga to w tym miejscu gdzie uderzy są zapięcia, które nie ochronią nogi... (2014/09/01 13:51)

jestemzlasu

Ochraniacze skokowe nie mają chronić nóg przy uderzeniu o drągi. (2014/09/01 18:18)

koniara123kasia

A co uważacie o takich ochraniaczach?http://animalia.pl/produkt,24173,villa-horse-ochraniacze-neoprenowe-nero-cob-2-szt.html
Villa Horse Ochraniacze neoprenowe Nero cob 2 szt. - ochraniacze pełne - akcesoria - konie i jeździectwo - sklep zoologiczny Animalia.pl (2014/09/14 13:24)

Mojkondemona

Tzn tak.Jeżeli nie ma żadnych wad, to raczej nie są potrzebne.Owijki? No, tak naprawdę to morzesz ale tylko dla "trendu" (2014/12/29 10:54)

Chevalett

Jeżeli ten hucuł nie ma żadnych schorzeń, itd., a wasze jazdy nie zawierają skoków bądź też galopów wyciągniętych to nie ma potrzeby zakładania ochraniaczy. Te na zdjęciu z Villa Horse mają chyba za zadanie być łatwiejszymi do zakładania odpowiednikami owijek. Z kolei owijki służą tylko do ozdoby i większej elegancji. Absolutnie nie polecam zakładania owijek w teren! Miałam kiedyś taką sytuację że z koleżanką pojechałyśmy a później jej owijka zahaczyła o gałązkę i się odczepiła. Kończąc - jeżeli jeździcie ujeżdżenie, to na pewno ładnie wyglądałyby białe owijki, ale poza tym to nie kupuj nic bo nie ma sensu. (2015/08/24 13:40)