pasza na zimę

/ 7 odpowiedzi
Czy Waszym zdaniem trzeba zmienić dawkowanie paszy na zimę? Obniża się temperatura i czy konie nie potrzebują więcej energii?
Będę wdzięczna za opinie
Szary Pielgrzym

Napisz jaką rasę reprezentuje twój koń . Czy będzie wykonywał intensywną pracę w zimie , czy może tylko będzie chodził po wybiegu .

(2013/12/16 22:50)

Karina83

Nawet bez opisu pracy czy rasy konia mogę Ci napisać, że owszem- w związku z mrozami konie powinny dostawać siana w większej ilości i przede wszystkim częściej- pomaga im to w wytworzeniu energii, która jest potrzebna do wyprodukowania większej ilości ciepła.

Paszy treściwej nie zwiększaj, zamiast tego kilka razy w tygodniu dorzuć do siana jakieś marchewki czy buraki.

(2013/12/17 17:32)

Szary Pielgrzym

Tak , zimą zwiększamy dawki pokarmowe dla koni , ale żeby to precyzyjnie ustalić trzeba znać wagę konia , wskaźnik kondycji , rasę , obciążenie pracą , wiek , znać reguły układania dawek pokarmowych , jest to skomplikowane dlatego dużo koni jest karmionych na oko . Dawka na oko dla konia w dobrej kondycji o wadze 500 kilo . Koń nie pracujący lub lekko pracujący może być na samym dobrym sianie w ilość 8-12 kilo na dzień , plus lizawka , plus parę marchewek dobrze oczyszczonych z ziemi i bez oznak gnicia . Owies dla koni bezrobotnych i lekko pracujących powinien być dawkowany oszczędnie z powodu możliwość wystąpienia ochwatu ,szczególnie na to są czułe kuce i inne konie ras prymitywnych , tym koniom w ogóle nie dajemy owsa jeżeli nie są obciążone pracą . Poza tym koń bezrobotny , karmiony owsem nie ma gdzie spalić tej energii i ma różne głupie pomysły . Koń karmiony na oko jest najczęściej przekarmiany , co nie jest dla niego zdrowe . I to by było na tyle , zainteresowani tym tematem niech szukają szczegółowych informacji w książkach na temat żywienia koni.

(2013/12/18 20:47)

iwona88

w sklepach masz sporo gotowych dodatków do pozywienia dla koni, takich gotowych mieszanek. Ja płacę około 100 zł za duzy worek i mam na długi czas, po miesiacu widac juz efekt w postaci lepszej kondycji konia. Dodajesz sobie tylko do pozywienia regularnie takie mieszanki (2014/01/30 16:19)

MaYaY

a jakich pasz konkretnie uzywasz? gdzie je kupujesz? (2014/01/31 23:21)

milaswi

Nawet bez opisu pracy czy rasy konia mogę Ci napisać, że owszem- w związku z mrozami konie powinny dostawać siana w większej ilości i przede wszystkim częściej- pomaga im to w wytworzeniu energii, która jest potrzebna do wyprodukowania większej ilości ciepła.

Paszy treściwej nie zwiększaj, zamiast tego kilka razy w tygodniu dorzuć do siana jakieś marchewki czy buraki.

Zgadzam sie z powyzsza wypowiedzia :) (2014/02/02 20:41)

Gorąca piątka