Pierwsza lekcja galopu

/ 2 odpowiedzi
Na ostatniej lekcji miałam pierwszy galop w półsiadzie na lonży (a jeżdżę dopiero 2msc), na razie podczas galopu mogłam opierać się na szyi konia, jednocześnie trzymając wodze.

1. Jak ćwiczyłam półsiad w kłusie, to ciężko było mi utrzymać równowagę, bo co jakiś czas musiałam się oprzeć o szyję konia. Co robię źle i jak utrzymać równowagę, żeby mieć stabilny półsiad? 

2. Do galopu przechodzi się z ćwiczebnego, czy anglezowanego? 

3. Jak galopuję strasznie mi fruwa noga w strzemieniu i zanim zdążę ją dać w dół wpada mi za głęboko. Jak na tym zapanować?
domi601

1. Podczas jazdy w półsiadzie ciężar musisz opierać na nogach. Musisz zamknąć kolano (nie zacisnąć!!) a staw skokowy musi sprężynować do dołu. Zgniasz się lekko w biodrach, skracasz trochę wodze, pamiętając o zachowaniu linii łokieć-nadgarstek-pysk konia. Na początku możesz opierać się na szyi, nawet zaawansowanym czasami się to zaleca, żeby mieli elastyczną rękę.

2. Do galopu przechodzi się z kłusa ćwiczebnego.

3. Pilnuj tego, żeby mieć piętę w dole, bo to wtedy bardzo ważne i żeby nie trzymać się kolanami tylko mieć tzw. "długą nogę".  Jeżeli pięta będzie Twoim najniższym punktem dosiadu to nie wpadnie Ci do strzemienia.  (2015/05/04 09:21)

ayris

Cenne wskazówki - dzięki!
A możesz mi jeszcze powiedzieć czy podczas galopu rodzaj siodła ma znaczenie? Ja zastanawiam się nad zakupem siodła prestige italia z www.siodla.pl nie wiem tylko czy będzie odpowiednie. Od jakiegoś czasu jeżdżę rekreacyjnie i chcę więcej :) (2015/06/08 21:02)

Gorąca piątka