Pierwsze kroki hodowcy / Pierwszy koń

/ 2 odpowiedzi
Witam. Mam zamiar kupić dwa kucyki. Chciałbym jednak się najpierw przygotować do hodowli. Czy może ktoś polecić jakąś dobrą książkę w której znajdę najważniejsze informację związane z żywieniem, pielęgnacją itp. ? Przyznam, że jestem w tym temacie "zielony" więc chcę na poważnie przerobić teorię zanim podejmę się praktyki. Z góry dziękuję za wskazówki.
SrokatyArab

Skąd pomysł żeby przy zerowym doświadczeniu zabierać się za hodowlę koni? Chcesz te kucyki rozmnażać w celach zarobkowych, czy dla przyjemności? No chyba, że mylisz hodowlę z chowem, a to też nie świadczy o tobie zbyt poważnie.
Kupowanie koni/kuców bez żadnej wiedzy o nich i zamiar nauczenia się wszystkiego tylko z książek i internetu jest bardzo, bardzo głupim pomysłem. (2014/09/19 00:24)

Honeonna

Nie da się streścić tego w jednym poście ani podać jednej książki. I masz oczywiście świadomość, jaki jest rynek na kucyki w Polsce? W sensie jeśli chcesz je rozmnażać na sprzedaż, to przygotuj się, że ludzie będą chcieli kupić młodziaki za pięć stówek. Druga droga to przyłożenie się do tego i hodowla porządnymi liniami, z pomysłem, dobrych kuców i liczenie głównie na odbiorców z zagranicy. Inaczej szanse na zwrot kosztów są bliskie zeru, a z Twojego postu nie wynika, żeby miał/a duże pojęcie na ten temat.
Jeśli chcesz po prostu trzymać dwa kuce, to troszkę lepiej, ale ciągle proponuję poza czytaniem zaangażować się w jakiejś okolicznej stajni, zobaczyć coś na żywo. I na pewno nie zaczynać szukania informacji tutaj! Najpierw musisz przeczytać coś porządnego, wiarygodnego, żeby potem móc odróżnić całkowite bzdury z neta od prawdy. Co jak co, ale na tym forum bzdury są co i rusz, więc jeśli chcesz dalej czerpać stąd jakąś wiedzę, to radzę czytać raczej wypowiedzi użytkowników takich jak SrokatyArab, którzy maja cierpliwość, żeby coś sprostować.  (2014/09/21 20:17)

Gorąca piątka