Pierwszy koń i...

/ 1 odpowiedzi
Witam, to mój pierwszy post i chciałabym się dowiedzieć co nieco o utrzymaniu konia. Jestem z woj. kujawsko-pomorskiego i chciałabym się dowiedzieć jakie są koszta utrzymania, chodzi głównie o pensjonat, albo trzymanie u kogoś w przydomowej stajni i jakie koszta do tego dochodzą, rozumiem że weterynarz i kowal bo jest to dla mnie oczywiste. Interesuje mnie raczej ile wyniosłoby roczne utrzymanie konia właśnie w pensjonacie i takiej przydomowej stajni (żywienie, kowal, weterynarz etc). Konia póki co nie mam aczkolwiek chciałabym go użytkować rekreacyjnie a z czasem może i sportowo. Dziękuję wszystkim za pomoc.
SylwiaAmazonka

Utrzymanie konia w hotelu to od 400-600zł. Przynajmniej w mojej okolicy (wielkopolska). Kowal (werkowanie) to 50-60zł. Na sprzęt do jazdy ( podstawowy, nieekskluzywny) ponad 1000zł licz na pewno. Weterynarz to szczepienia i odrobaczanie. Ceny bardzo różne. Przypadkowe kontuzje - zawsze możliwe. Utrzymanie konia na wsi raczej tańsze - mając własne siano i owies. Czasem da się też wstawić żywność na hotel i płacić tylko za opiekę. Wtedy warto porównać ceny, czy bardziej opłaca się kupić jedzenie dla konia, czy lepiej w cenie hotelu. Ale możliwość wstawiania wiktu jest raczej rzadka. U nas np. tylko w jednej, małęj stajni jest to możliwe. (2014/08/21 21:48)

Gorąca piątka