Pierwszy Teren-Co zrobić aby dobrze wypaść?

/ 5 odpowiedzi

Cześć, jadę nie długo w teren po raz pierwszy i trochę się stresuję. Mało tego będę jechać w teren w nowej stajni. Wstydzę się że źle wypadnę i mnie nie puszczą. Pomocy! co mam robić i jak się odpowiednio ubrać? Kto ze mną chce jechać ( jestem z Łodzi , chodzi o stajnię Orkisz ul. Tomaszowska 143) <- jak by ktoś chciał zajrzeć mają stronkę ;)

Hrenna


Przede wszystkim nie stresuj się, spokojnie :). Ubierz się tak, żeby było Ci ciepło, oczywiście na luzie, kask to obowiązek rzecz jasna. Przeanalizuj sobie, czy na pewno dasz radę, czy masz wystarczające umiejętności, ile jeździsz, czy dobrze sie czujesz w siodle i czy dość stabilnie siedzisz na końskim grzbiecie, by jechać w teren. Mi nie musisz pisać tego ile jeździsz, co umiesz itd, bo i tak jak Ci powiem, że nie możesz jechać, to i tak zrobisz co zechcesz :D. Więc bez stresu, najlepiej powiedz instruktorowi prawdę jak jeździsz, co umiesz, czy jesteś gotowa na galop czy może jednak chcesz, żeby ten teren był zwykłym spacerkiem, czyli albo sam stęp, albo stępo-kłus. W zasadzie na pierwszy teren (oczywiscie w zależności od tego jak jeździsz i jak się bd danego dnia czuła, bo są dni, kiedy można galopować ile wlezie, a są dni kiedy się po prostu nie czuje na siłach, aby galopować) radziłabym stępo-kłus :). Mam nadzieję, że pomogłam i nie odbiegłam od tematu xD.Pozdrawiam :) (2014/02/20 18:26)

patrycja64


Bardzo dziękuję! Wyluzuję trochę i spróbuję na początek stęp-kłus :D.Pozdrawiam.. (2014/02/20 18:35)

emolkaa


Zgadzam się z poprzedniczką. Poza tym, poproś o jakąś w miarę łatwą trasę (o ile stajni ma ich kilka). Na pierwszy teren odradzam strome górki czy wąwozy, no i oczywiście bez szalonych galopów :D Zapoznaj się z koniem przed terenem. Najlepiej gdybyś mogła na nim chodź chwilę pokłusować na padoku... I pamiętaj - każdy się uczy, więc nie ma wstydu jak coś się nie uda ;p Powodzenia ^^ (2014/02/23 09:51)

patrycja64


Dzięki za wszystkie rady :D. (2014/02/23 16:20)

Lilith


Moim zdaniem jeśli średnio potrafisz galopować to nawet teren spacerkowy nie jest dobrym pomysłem. Mnie "instruktorka" właśnie zabrała na spokojny teren, przy zbyt niskich umiejętnościach, koń się przestraszył, ja wpadłam w panikę i piękny upadek na kamienie gotowy. Wstrząs mózgu i blizny, które mam do teraz a minęły już 2 lata od tego wydarzenia.

Teren tylko dla osób czujących się pewnie i umiejących galopować!

(2014/05/06 07:11)