Płochliwy koń a maska przeciw owadom

/ 3 odpowiedzi
Chciałabym kupić pewnemu konikowi maskę przeciw owadom.Mam trzy pytania: 1)czy maskę można zakładać do ogłowia i tak jeździć? 2)czy płochliwy koń będzie się w niej bardziej płoszyć czy bez różnicy ? 3)jezeli ktoś z was ją miał:jak koń się w niej czuje?czy łatwo się ją zakłada?czy jest wytrzymała?faktycznie chroni przed muchami?po jakim czasie koń ją zaakceptował? Z góry dziękuję za odpowiedzi
Koniuu

1. Nie widziałam takich.. Maska jest dość luźna więc sądzę, że nie byłoby to ani wygodne ani bezpieczne ze  względu na ograniczoną widoczność

2. To chyba nie ma różnicy jednak może początkowo bać się samej maski..  (2014/02/26 16:47)

sylwia170518

Witam:)Na wyjazdy w teren proponowałabym najlepiej kupić nauszniki które chronią konia od owadów a za razem pięknie prezętują się na koniu,i można śmiało założyc na nie ogłowie,maska idealna na wybieg jesli chcesz kupic to najlepiej taka która chroni uszy i oczy konia,konik jest spokojniejszy,nie rzuca łbem na prawo i lewo chcąc wypędzić te wstretne meszki które wchodza głeboko w uszy konia,przy tym czasami na prawde moga nie zle pokaleczyc te czułe uszyska,na pierś i pod brzuch proponuję wysmarować konika zwykłym olejkiem waniliowym do ciasta naprawde pomaga!olejek waniliowy w dużym stopniu odstrasza te wstretne muszyska i komary.Powodzenia i pozdrawiam;) (2014/04/21 08:16)

ozehowa

Sa dostępne maski doczepiane do ogłowia specjalnie do jazdy (chociaż w normalnej moskitierze dobrze dopasowanej, założonej na ogłowie da się normalnie jeździć). W lecie gdy jest dużo owadów z mojego doświadczenia maska na jeździe pomaga chociaż nauszniki także powinny zdać rolę gdy koń nie jest jakiś szczególnie wrażliwy na owady i całej maski nie potrzebuje. (2014/04/22 11:33)

Gorąca piątka