Po co koniom kosić trawę na pastwisku?

/ 6 odpowiedzi
Hej
Wiecie może po co koniom kosić trawę na pastwisku (wiosną)? Spotkałam się tym w jednej stajni...
ZawszeInna
Ulungu

Nie wiem nawet skąd oni o tej porze roku biorą trawę nadającą się do skoszenia. Ale skoro koszą to jest to małe pastwisko i chcąc mieć cały czas trawę, trzeba kombinować. Pewnie chcą przyspieszyć wzrost lepszej trawy bo w tym roku pastwiska zazielenią się później niż w tamtym. (2015/03/28 13:57)

Honeonna

Trawa lepiej rośnie, kiedy jest przycinana, czy to przez kosiarkę, czy przez pasące się zwierzęta, oczywiście nie za mocno i w dobrym czasie. Inna sprawa, czy pastwisko, po którym konie chodzą non stop, długo przetrwa i czy konie nie zadepczą młodej trawy po zimie(chociaż w tym roku to na przykład u mnie zimy w sumie nie było, i z jednej strony dobrze, bo przez prawie całkowity brak śniegu nie będzie roztopów i powodzi, ale z drugiej nie tak bardzo, bo jest bardziej sucho). (2015/03/29 22:29)

misio

nie wiem poco kosić trawę ale powiem że mam kuca który robi za kosiarkę kilka dni i trawa znika więc poco ją kosić chyba po to żeby mieć ładny trawniczek na pastwisku jeszcze wo gule niech posadzą tam kwiatki i ogródek zrobią. (2015/03/30 16:03)

Honeonna

Ekhem... wiesz, jest pewna różnica pomiędzy tym, że chcesz mieć ładny trawniczek, a tym, że dbasz o pastwisko, żeby konie miały co jeść, więc nie wiem, jak z tematu łąkarstwa i utrzymania darni zeszliśmy na kwiatki i nabijanie się z ludzi, którzy koszą trawę. Czasami nie wiem, czy mam traktować Twoje posty serio, czy śmiać się razem z Tobą, kiedy odpisuję. (2015/04/01 00:13)

EdytaWitek

Bo konie nie zjadaja wszystkiego. Po dluzszym czasie bez koszenia pozostalosci bedziemy miec na lace lasy chwastow. Jezeli mamy duzo dzikiego pastwiska i mase trawy, to nie jest to wielki problem, ale jesli dysponujemy malutkimi laczkami to po jakims czasie konie nie beda mialy co jesc.

(2015/05/26 10:22)

jestemzlasu

Przepraszam, ale nie mogę...
Malutkie laczki: (2015/05/26 19:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Gorąca piątka