Podkowy kowal itp.

/ 5 odpowiedzi

• konto usunięte

Rekreacja konna
dzień dobryczy jak kon zostanie podkuty to czy za 30 minut  lub za godzine lub za dwie moze mieć normalną jazd konną ( lekcje) ??
prosze o odp.
Karolla

Absolutnie. Koń musi się przyzwyczaić do nowego ciężaru i ja proponuję spacerek... może lonże. ale tylko stępa

;)

(2011/05/05 21:53)

horselover

Moja koleżanka ma 2 konie. Był kowal podkuł je i od razu (bez żadnej przerwy) poszły na jazdę z galopem i drążkami.. Ja osobiście nie popieram czegoś takiego.. no ale cóż..
Myślę, że po godzinie można kłusem jechać, ale nie wiem. Mój koń nie jest kuty, więc nic nie mówie ;) (2011/05/06 15:23)

deHerblay

Po podkuciu powinno się wstrzymać z jazdą do następnego dnia. Można wypuścić konia na padok. (2011/11/16 14:27)

korona2001

Raczej powinno się odczekać jeden dzień aż koń się do tych podków przyzwyczai :)   I najlepiej żeby poszedł na pastwisko albo padok czy lążę byle nie stał cały dzień w boksie a potem od razu na jazdy, bo się do nich nie przyzwyczai :) (2012/07/04 14:16)

alexandra

Ja mam dwa konie i oba kute na 4, kowale odradzali takie wybryki po kuciu.Można wziąć konia na spacer, stępem nawet pod siodłem, chociaż najlepiej dać mu się przyzwyczaić i odpocząć. (2012/08/28 22:03)

Gorąca piątka