Policja konna

/ 4 odpowiedzi
mam pytanie co do pracy w policji konnej,1. Bo czytałam że aby móc tak pracować trzeba najpierw być zwykłym policjantem, a dopiero potem konnym, ale czy to jest tak że sami później decydujemy że będziemy w tym oddziale, czy to jest decyzja od ''góry'' i nie mamy na nią wpływu, tylko możemy powiedzieć że jeździmy konno i mieć nadzieję że nas tam przydzielą? 2. Po jakim czasie można zmienić pracę ze zwykłego policjanta na policję konną?3. Czy jak już jest się nim jest, to zawsze już pracuje się na koniach, czy czasami na koniu, a czasami bez? 
vanille

Daleki znajomy był w konnej straży miejskiej. Najpierw rzeczywiście był 'normalnym' strażnikiem. Później dostał propozycję zmiany na oddział konny (wcześniej nigdy konno nie jeździł). Od tego momentu z tego co wiem jego praca wiązała się już tylko ze służbą konną.  (2013/04/01 14:08)

iwioo

Hejka, w policji konnej chyba jest tak samo, najpierw normalna służba a potem dopiero konna.
 Jeśli dobrze pamiętam, to tak właśnie było w przypadku bohatera serialu o policji konnej w Polsce. Serial nazywa się Niestrudzeni i nie wiem czy taki film był naprawdę (ktoś wie?), ale jest on opisany w książce i sama policja konna u nas też. Ta książka nazywa się Dublerka. 
Więcej o niej jest tu: http://hatatitla.biz/shop-more.php?id=360581&category=381832 (2013/04/01 20:02)

xmajkax

Rozmawiałam na ten temat z policjantem, gdyż chce pracować w policji konnej, lecz jak się okazuje jest to bardzo, bardzo trudne. Powiedział mi, żebym nie nastawiała się na dostanie do wydziału konnego. Jeżeli byłoby zapotrzebowanie do policji konnej, byłby wolny wakat i komendant wojewódzki chciałby ten wakat zapełnić i byłabym osobą-policjantką mającą predyspozycje do jazdy konnej to dostałabym się do wydziału konnego. Ale mówił, żeby się nie nastawiać na to, bo się niepotrzebnie rozczaruje jak większość policjantów .  (2013/04/02 14:30)

chmurna

Jak ja się przyjmowałam po szkole średniej (Technikum Hodowli Koni) to papiery składałam bezpośrednio w Komendzie Miejskiej Policji pod którą nasza formacja konna podlega. Miałam o tyle szczęście,że wtedy nasza Konna dopiero powstawała i szukali ludzi własnie do konnej,ale było to 12 lat temu. Od razu po przyjęciu i przeszkoleniu podstawowym pracowałam w konnej. Obecnie o przyjęciach do Policji decyduje Komendant Wojewódzki i nie masz niestety wpływu na to, gdzie bedziesz pracować.  Po przeszkoleniu podstawowym służysz tam, gdzie Cie przydzielą. Co nie znaczy,że masz możliwości przenieść się w trakcie służby, choć na pewno nie będzie to możliwe tak od razu.  Do Policji Konnej jest się dostać o tyle trudno,że formacja ta funkcjonuje w kilku zaledwie miastach. Nie uważam żeby było to jednak niemożliwe. W tej firmie jest stała rotacja. Ze składu osobowego z którym ja pracowałam został w tej chwili  jeden Policjant. Reszta to nowi.   Organizacja służby też jest różna w różnych miastach. U nas np na koniach Policjanci jeżdza w sezonie letnim a w zimowym w patrolu zmotoryzowanym. Nie orientuję się w tej chwili dokładnie, ale chyba zima maja tylko dyżury przy koniach.  

(2013/04/02 21:00)

Gorąca piątka