Pomocy zawody!

/ 2 odpowiedzi
Ostatnio w przepisach PZJ pojawiło się, że do startu w zawodach nawet towarzyskich potrzebne jest orzeczenie od lekarza sportowego :/ Wizytę mam umówioną dopiero za kilka tygodni, a zawody są za tydzień i nwm co teraz zrobić? Znacie jakieś "triki", żeby przeszło zwykłe orzeczenie od lekarza rodzinnego? Jakieś jednorazówki czy coś?
toke8009

Najprostszym "trikiem" i najbardziej skutecznym jest pójście do lekarza sportowego prywatnie! Dajesz 200zł i masz orzeczenie na  "od ręki" ważne do roku czasu! - Można to zrobić nawet w dniu zawodów(sprawdzone,że tak można bo sama miałam takie "akcje"). Natomiast nie ma możliwości żeby bez tych badań przeszedł "numer"...Nawet jeśli wystartujesz to potem będziesz wezwana do sędziówki i nie dość,że cię zdyskwalifikują to jeszcze mogą karę nałożyć! Wiem też,że czasami w większych ośrodkach można uzyskać takie jednorazowe zaświadczenie od lekarza z karetki obsługującej imprezę (niestety nie zawsze taki lekarz chce wziąć na siebie odpowiedzialność za  zawodnika w trakcie imprezy...) Więc konkludując - załatwiaj zaświadczenie i nie licz na cud, bo się tylko z końmi przejedziesz.... (2014/10/21 20:34)

patrycja64

Dobrze że odpisałaś bo nawet nie wiedziałam :) (2014/12/11 08:27)

Gorąca piątka