pomocy

/ 4 odpowiedzi
odkąd spadłam z konia to idzie żle ! gdy chce najechać na przeszkode to koń ją omija i skacze za nią w powietrzu ! gdzie nie ma przeszkody ani nic ! jest tylko piacz
kako1245

Ja też leciałam z konia nie raz. Za każdym razem kiedy spadłam musiałam najpierw w sobie przełamać tą barierę psychiczną. Jeśli uda Ci się to i zaufasz od nowa koniu to i on zacznie Ciebie słuchać. Jak na razie wydaje mi się, że jesteś za bardzo spięta i koń to wyczuwa (nie jest w stanie zaufać osobie niepewnej siebie) , a kiedy najeżdżasz na przeszkodę musisz być pewna w 100%, że chcesz to zrobić i zapomnieć o tych upadkach (najważniejsze jest tu i teraz ), które ci się przytrafiły. Najważniejszą rzeczą jest jednak to aby koń Tobie zaufał, a ty z wzajemnością bo bez tego ani rusz. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.  (2014/11/28 21:31)

patrycja64

Brzmi to " Łatwiej mówić niż zrobić" ale taka prawda . Obróć to w żart np. oj tam spadłam nic mi nie jest .. jazda konna ma być dla cb zabawą z koniem a nie siedzeniem w siodle i " Spadnę czy nie spadnę ... ? " Serio wyluzuj pomyśl o tym ze skoro spadłaś to coś idzie ci źle usiądź w domu i przemyśl całą lekcję jazdy konnej i zastanów si co mogło ci pójść nie tak że ta lekcja nie była idealna :) . Wiem to trudne obrócić w żart jak tu w każdej chwili może to się powtórzyć ale spróbuj , wyluzuj się na koniu i pomyśl jak byś nigdy jeszcze nie spadła :) ... Pozdro (2014/12/10 08:31)

MalwinaL

Być może koń po prostu nauczył się, że robiąc baranie skoki przed przeszkodą uniknie jazdy. Ja za każdym razem gdy zwierzę pozbędzie się mnie ze swojego grzbietu na chwilę przed przeszkodą (i jestem pewna że jest to oznaką buntu), zaraz na niego siadam i pokonuję przeszkodę jeszcze raz. Grunt to pokazać zwierzęciu, że próby zrzucenia jeźdźca są nieopłacalne. A co zrobić jeśli koń już się tego nauczył? Gdy następnym razem będziesz najeżdżała na przeszkodę, usiądź pewnie w siodle. Skup uwagę zwierzęcia na sobie za pomocą półparady, a łydkami pilnuj by koń nie skręcał. Jeśli ominie przeszkodę, utrzymaj się w siodle i najedź na nią jeszcze raz. Jeśli nic nie poskutkuje, możesz ułożyć za pomocą drągów coś w stylu tego, co wykonuje się do skoków w korytarzu. Z czasem zwierzę nauczy się, że omijanie przeszkody jest nieopłacalne i przestanie sprawiać problemy :). Powodzenia, Malwina (2017/06/29 21:01)

ninaw

Konie to bardzo inteligentne zwierzęta, może podświadomie obawiasz się upadku, a koń to wyczuwa. Barierę pokonujesz dopiero bo wyminięciu przeszkody, a zwierzę dopiero wtedy wykonuje twoje polecenie. Musisz "wyłączyć myślenie" podczas najazdu na przeszkodę. Myśleć tylko "przeskocz to" i patrzeć w jej kierunku. (2017/08/07 00:27)

Gorąca piątka