Pomocy:jak założyć?

/ 1 odpowiedzi
Mam do was pytanie jeśli było już to przepraszam, ale nie umiałam tego znaleźć. Mój koń nie może mieć wędzidła, wet. polecił bosala. Zamówiłam tego na zdjęciu jak go założyć krok po kroku. Pomożecie? 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Honeonna


Ok, uwaga, próbuję się wypowiedzieć na podstawie mojej szalonej wiedzy wyniesionej z książek i netu :p 


To, co masz, to indiański bosal, który sam w sobie jest tylko fragmentem całości. Na zdjęciu po lewej są wodze, a po prawej masz tylko tą część, która ma iść wokół nosa, jakby nachrapnik-musisz dodać coś, co go będzie podtrzymywać, czyli przynajmniej pasek przechodzący za uszami. Możesz go zrobić sama, kupić albo po prostu wziąć stare ogłowie i przypiąć bosal zamiast wędzidła do pasków policzkowych. Umocowanie wszystkiego dobrze widać na zdjęciach z neta, które jakoś nie chcą mi się porządnie zalinkować.
 http://www.urbanhorse.com/image/cache/data/Natural%20horsemanship/bosall-500x500.jpg http://www.pinterest.com/pin/56998751508703193/ http://www.pinterest.com/pin/56998751508703183/

Biorąc to po kolei i podsumowując to, co widać na zdjęciach-na czerwonej części są cztery supełki. Pod skrajnymi supełkami na końcach tego czerwonego "nachrapnika" są węższe części-tam przypinasz pasek idący za uszami, jak paski policzkowe przypina się do kółek wędzidła. Poniżej jest kolejny supełek, a pod nim pętelka. Ta linka, która wychodzi z lewego supełka, ma przejść przez prawą pętelkę i odwrotnie, czyli tak, jak jest na Twoim zdjęciu. Te dwie linki mają się znaleźć pod żuchwą konia, jak dolna część nachrapnika. Jeśli linka przeszła przez pętelkę na prawą stronę, to jest Twoją prawą wodzą-doczepiasz do niej jeden karabińczyk z czerwonych wodzy. Jeśli wyszła z lewej strony, to będzie lewą wodzą. Doczepiasz drugi karabińczyk i masz to.


Linki pod żuchwą mogą się przesuwać w pętelkach, więc jeśli pociągniesz za obie jednocześnie, zacisną się, także trzeba trochę uważać. 


Jak założyć-filmowa instrukcja. https://www.youtube.com/watch?v=cQm8LMFSSeI 


Na moją logikę to właśnie tak powinno być, ale jeśli ktoś w tym siedzi i ma pojęcie, to bardzo proszę na wszelki wypadek zgodzić się albo coś poprawić czy dorzucić od siebie. (2014/08/06 21:11)