Pomóżcie w doborze siodła

/ 5 odpowiedzi
Witam. Jestem tu nowa. Zamierzam kupić siodło kompletne z uzdą do 600 zł. Posiadam 3 konie rasy wielkopolska, sp i folblut. Czy mógłby ktoś polecić jakieś? Z góry dzięki. 
Honeonna

Fajne siodło kompletne z ogłowiem do 600zł:
http://webshop.viva-iberica.com/ekmps/shops/rlust/images/bremco-saddle-and-bridle-complete-kit-108-p.jpg
Wydrukuj sobie. (Przepraszam, pierwsza reakcja. Bez urazy. :)) 
A tak serio, to przy trzech koniach prawie nie ma szansy, żeby jedno siodło pasowało na nie wszystkie. I nawet już nie chodzi tylko o rozmiar łęku, ale o całą resztę. Być może dałoby się kupić takie siodło, żeby samo pasowało na jednego konia, z jedną podkładką mniej więcej na drugiego, a z jeszcze inną jakoś by leżało na trzecim, ale to mało prawdopodobne. 
W każdym razie wystrzegaj się nowych siodeł za tę cenę. Siodła typu Pfiff Beauty za parę stówek nie dość, że się rozsypią, to jeszcze są po prostu od początku źle zrobione-krzywo wszyte przystuły, krzywa terlica, jedno puślisko przyczepiane dobrych kilka centymetrów do przodu albo do tyłu, nierówno wypchane panele, nie da się w nim dobrze usiąść, bo leci do tyłu...Polowałabym na używane chociaż trochę lepszej firmy. Ogłowia używki można kupić za kilkadziesiąt złotych i jeśli tylko nie obcierają i nie uwierają, to da się jeździć, zresztą można je wyregulować, ale z siodłem nie ma żartów. Jeśli na czymś koniecznie musisz mocno oszczędzić, to już lepiej na ogłowiu. (2015/02/15 23:58)

paulina06

Bardzo ważne przy doborze siodła jest jego dopasowanie. Siodło nie powinno "huśtać się" w przód i tył. Powinno przylegać, ale nie uciskać. Ważne jest aby nie uciskało łopatek oraz kończyło się mniej więcej równo z zakończeniem żeber konia, kręgów piersiowych. Każdy koń ma również inną budowę kłębu i klatki piersiowej. Dlatego ważny jest rozstaw łęku. W twoim przypadku dobrym rozwiązaniem mogą być siodła z wymiennymi łękami. W każdym razie najważniejsze jest to, aby każdy koń miał indywidualnie dobrane siodło. I tutaj nie ma żartów- siodło może mieć wpływ na ucisk kręgosłupa, obtarcia w okolicy kłębu i inne nieprzyjemności związane ze złym dopasowaniem. Najlepiej jeśli będziesz miała możliwość przymiarki siodła i dobrze ocenisz czy siodło jest dobre. Polecam filmik:https://www.youtube.com/watch?v=GeJ7hOSjQKA
Pozdrawiam ;) (2015/02/17 10:28)

Kasiaqaz

a ja polecam siodła Prestige Itralia, kupiłam i nie żałuje  chociaż trochę się wahałam czy dokonać zakupu. Teraz mogę w stu procentach polecić. Świat widziany z siodła Prestige Italia wygląda fantastycznie. Warto zainwestować w zakup tego siodła. (2015/03/30 19:16)

ayris

Też uważam, że siodła Prestige Italia są naprawdę swietne. Nie sądzę by autorka postu kupiła jedno siodło dla wszystkich koni ale z Prestige warto spróbować może będzie pasowało chociaż na dwa. Z tego co wiem mozna je kupić w dobrej cenie w sklepie Equishop. Jeśli nadal nic nie znalazłaś przejrzyj sobie ich ofertę. Wybór siodła nie jest prosty ale warto trochę się pomęczyć i poszukać odpowiedniego. (2015/04/10 22:12)

Gorąca piątka