Porada

/ 7 odpowiedzi
Witam!Mam kucyka-klacz prosze mi podpowiedzieć co mogę zrobić żeby moja klacz miała ruje-żeby mogła przyjąć ogierka iżeby mogła mieć źrebiątko!
oliwia-szczesni

Zrobić nic się nie da klacze mają ruje 2 razy w roku i jest to u nich cykliczne. Ile masz lat?  (2014/05/16 20:42)

SrokatyArab

no i klacz też musi mieć odpowiedni wiek, żeby mieć ruję, a czy tak jest nie wiemy. W sumie chyba lepiej byłoby dla tego kucyka żeby nigdy tej rui nie miała... (2014/05/17 12:54)

kamyczek

można wywołać ruję u klaczy, ale są to specjalne zabiegi które się stosuje raczej przy SU. Poza tym powinnaś się zgłosić do odpowiednio wykwalifikowanej osoby, bo raczej nie powinnaś się sama bawić w podawanie hormonów swojej klaczy. (2014/05/17 14:55)

kasia 55

Witam!Bardzo dziękuje za odpowiedzi!Jeżeli jest taka możliwość to udaje się do lek.weterynarii zobaczymy co mi powie. (2014/05/17 19:30)

kasia 55

Witam!Bardzo dziękuje za odpowiedzi-jeżeli jest taka możliwośc to udaje się do lek.wetrynarii zobaczymy co mi powie. (2014/05/17 19:32)

jestemzlasu

2 razy w roku? Biedni ci hodowcy, tylko dwie szanse w sezonie...

kasia 55 daj sobie spokój, naprawdę. To, że się posiada klacz nie znaczy jeszcze, że należy ją rozmnażać. W zdecydowanej większości przypadków lepiej sobie odpuścić, twój przypadek też się mieści w tej grupie. (2014/05/18 17:57)

Szary Pielgrzym

Kasia 55 daj sobie spokój . Ciesz się swoją klaczą i nie szukaj sobie kłopotów . Dobór ogiera do klaczy , opieka nad klaczą źrebną , wychów źrebaka , wymagają dużej wiedzy z zakresu hodowli koni , której Ci najwyraźniej brakuje , oraz odpowiednich nakładów finansowych . Poczytaj sobie o zjawisku nadprodukcji koni przez niedzielnych hodowców , rynkowa wartość tych koni równa jest cenie mięsa jakie można z nich uzyskać . Bardzo często konie od niedzielnych hodowców kończą na haku w rzeźni , chcesz żeby Twój słodki źrebak tak skończył życie ? Tylko niemów że go nigdy nie sprzedasz , życie różnie się układa , a dwa konie to już spory wydatek . Naprawdę daj sobie spokój .

(2014/05/19 08:32)

Gorąca piątka