Problem podczas jazdy

/ 2 odpowiedzi
Witam, mam pewien notoryczny problem podczas jazdy. Zacznę od tego, że jeżdżę krótko, ale intensywnie. Moja grupa jest rzucana na "głęboką wodę" i robimy bardzo dużo. Ale mamy braki techniczne i może tu jest problem. Klacz, na której zazwyczaj jeżdżę, podczas zajęć często macha głową góra-dół. Robi to nawet podczas galopu, co często jest kłopotliwe dla mnie. Jaki mogę robić błąd, bo domyślam się, że to raczej moja wina, i jak to zlikwidować? :) Pozdrawiam!
magia86

Konie mają zwyczaj machania łbem w dwóch, prozaicznych sytuacjach:
- gdy odganiają się od robactwa - gdy coś im nie pasuje, są niezadowolone.
Skupmy się na drugiej kwestii. Jeśli taki jest powód, to może to być wynikiem:- nieprawidłowego dosiadu (piszesz, że jeździsz krótko, możliwe, że w szybszych chodach uderzasz pupą boleśnie o kręgosłup konia lub w inny sposób jesteś dla niego niewygodna)- źle dopasowanego sprzętu (który jest dla konia niewygodny lub sprawia mu ból)
Myślę, że na tym etapie Twojego jeździectwa to nie Ty powinnaś czuć się odpowiedzialna za rozwiązanie problemu, bo zwyczajnie nie jesteś w stanie sama tego zrobić. Natomiast warto przedyskutować tą kwestię z odpowiedzialnym, mądrym instruktorem.
Powodzenia! (2014/08/19 21:24)

Kilimka1

Dobrze napisane ;) dodałabym w kwestii pyskowej: powód zębowy, mimo, że nawet kiełzno będzie dopasowane lub i..nie stabilną na tym etapie rękę jeźdźca lub i.. narów konia pod wpływem różnych uczących się nim, każdy działa inaczej do tego mało delikatnie i koń nauczył się też podrzucać pyskiem w ten sposób wyciągać sobie wodze , przy niewprawnych jeźdźcach zwierz ma 100% usprawiedliwienie. (2014/08/20 13:10)

Gorąca piątka