Problem w treningach

/ 3 odpowiedzi
Pracuję na lonży z pewnym koniem. Podczas swobodnego poruszania się, Lotus ( bo tak ma na imię) staje jak wryty i nic na niego nie działa. Jest spokojny, uczy ma ustawione na mnie i patrzy jak aniołek. Nic kompletnie na niego nie działa. Nie wiem co może być przyczyną tego. Podczas tego gwałtownego zatrzymania się, nie słychać żadnych dźwięków, nie widać żadnych reklamówek, plandek, gwałtownych ruchów. Koń po prostu stoi i przyjaźnie patrzy. Z początku to było śmieszne, ale teraz bardzo przeszkadza w pracy na ziemi. Można strzelać batem przed nosem a on nic sobie z tego nie robi, a nikt go nie odczulał na bat. Co mam robić?
misiaalisia

Może jak wstanie. To się "napusz" no napnij plecy żebyś byłą taka duża XDNo i pocmokaj powiec np. kłus i batem LEKKO uderz go w zadek. Myśle że pomogłam :) (2015/02/02 20:00)

jestemzlasu

Ale jak on staje - bokiem czy przodem do ciebie?Po co mu strzelać batem przed nosem, skoro chcesz, żeby ruszył do przodu?

Skoro masz bat, to go użyj prawidłowo i po sprawie, bo koń raczej nie patrzy "przyjaźnie" i "jak aniołek", tylko pogardliwie - nie chce mi się ruszać no i co mi zrobisz? (2015/02/02 23:21)

misio

Napisałaś trochę nie dokładnie ale to jest twój koń czy w jakiejś stajni czy co. Dobra taka rada moja instruktorka jak jakiś koń jest na lonży to ona ma takiego bata długiego i ona im tam macha spróbuj tak nawet nie chodzi żebyś go biła czy coś ale mu tam machaj nie a jak nie to zapytaj instruktora chyba że to twój koń no to inna sprawa wiesz można jeszcze tak że ty trzymasz i go lonżujesz a jak się zatrzyma to druga osoba go przez chwile będzie prowadzić ale lonże byś trzymała i tak w kółko go prowadzać potem ta osoba by poszła i jak by znowu to zrobił to od nowa a jak będzie grzeczny to go możesz nagrodzić jakimś smakołykiem czy po prostu go poklepać rozumiesz.  (2015/02/18 12:55)

Gorąca piątka